لنت تفلون-ژله ای کفشک آسانسور

قیمت فروش انواع لنت تفلون و ژله ای کفشک آسانسور

لنت تفلون T5 هر عدد: 500000 ریال                         

لنت تفلون 14 سانتی T9 هر عدد: 600000 ریال       

لنت تفلون 16 سانتی T9 هر عدد: 800000 ریال       

لنت تفلون 14 سانتی T16 هر عدد: 600000 ریال

لنت تفلون 16 سانتی T16 هر عدد: 800000 ریال  

لنت تفلون 22 سانتی T16 هر عدد: 1400000 ریال

قیمت لنت تفلون سفارشی: بر اساس اندازه و تعداد

لنت ژله ای T5 هر عدد: 300000 ریال      لنت ژله ای T9 هر عدد: 500000 ریال      لنت ژله ای T16 هر عدد: 1000000 ریال

کفشک و لنت آسانسور چیست و چه کاربردی دارد؟

کفشک آسانسور و لنت داخل آن قطعه ای مکانیکی است که در بالا و پایین کابین آسانسور و وزنه تعادل نصب می شود. کفشک آسانسور اگر چه اندازه ای کوچک دارد، ولی کاربردی بزرگ و نقش اساسی در کنترل و جلوگیری از لغزش کابین آسانسور در هنگام حرکت بر عهده دارد. کفشک آسانسور بر روی انواع آسانسورهای کششی (گیربکس دار-گیرلس) و هیدرولیکی نصب می شود. درجه آزادی فنر کفشک از مهمترین ویژگی های آن می باشد و اگر در هنگام نصب تنظیم نباشد و سفت تنظیم شود، می تواند به موتور آسانسور فشار وارد کند و اگر شل تنظیم شود، می تواند باعث لغزش کابین در هنگام حرکت گردد و به مرور زمان کفشک و لنت خراب شوند.

کفشک کابین آسانسور جز قطعات پرکاربرد و لنت آن به علت درگیر بودن مداوم با ریل آسانسور از اجزاء مصرفی در آسانسور می باشد. کفشک وزنه و کابین، در قسمت بالایی و زیرین کابین و کادر وزنه آسانسور به کار گرفته می شود تا به عنوان هدایت کننده و کاهنده لرزش کابین آسانسور مورد استفاده قرار گیرد.

وظیفه کفشک و لنت کفشک آسانسور

وظیفه کفشک آسانسور، حفظ تعادل کابین آسانسور و وزنه تعادل در خطِ ریل راهنمای آسانسور است که کابین را در این مسیر به درستی به پیش ببرد. با انجام این کار کفشک کابین آسانسور، باعث حرکت نرم و راحت کابین و وزنه تعادل روی ریل ها می شود و سرانجام کابین آسانسور و اجزای آن در مسیر خود بدون لرزش و تکانه های افقی به حرکت در می آید. کفشک آسانسور در وهله اول مانع از خروج کابین در مسیر تعیین شده و در وهله دوم هدایت کابین در امتداد ریل ها می باشد. از دیگر کاربردهای این قطعه می‌توان به بالا بردن کیفیت حرکت آسانسور اشاره کرد. هنگام عبور کابین آسانسور از محل اتصال ریل‌ ها لرزش و ارتعاشی به وجود خواهد آمد کفشک آسانسور این ارتعاش را خنثی کرده و کیفیت و یکنواختی حرکت کابین و وزنه تعادل آسانسور را تامین می‌کند.

انواع کفشک آسانسور در برند و سایز های مختلف و انواع لنت تفلون و لنت زله ای همراه صفر تا 100 قطعات آسانسور در فروشگاه افق لیفت آماده ارسال به سراسر کشور می باشد.

برای خرید انواع کفشک و لنت کفشک آسانسور با شماره های 02166803238_02166803528 تماس گرفته و به شماره همراه 09128599265 روبیکا، واتساپ و تلگرام پیام بفرستید.

کفشک‌ ها معمولاً از جنس ترکیبی لاستیک و فلز که مقاومت بالایی داشته باشند ساخته می‌ شوند. آسانسور برای حرکت در یک مسیر مستقیم و ایمن، نیازمند ریل آسانسور می باشد. قطعه ای که کابین و فریم را به ریل متصل می کند، کفشک کابین نامیده می شود. از ویژگی های خوب یک کفشک آسانسور، لنت آن است که باید از استحکام و کیفیت خوبی برخوردار باشد.

کارایی لنت کفشک آسانسور 

کفشک های آسانسور و لنت کفشک کارایی و کاربرد مختلفی دارند که اصلی ترین آن ها همان هدایت آسانسور، ایجاد لغزش بین وزنه تعادل و کابین و جلوگیری از خروج کابین از خط ریل آسانسور است.

جنس کفشک آسانسور

جنس بدنه کفشک از فولاد یا چدن ریخته گری شده می باشد و دارای کیفیت بالا جهت حرکت نرم و روان در داخل ریل آسانسور می باشد. کفشک ها دارای لنت ژله ای یا تفلون کاملا صاف جهت هدایت دقیق کابین و قاب وزنه به دور از هر گونه حرکت اضافی می باشد. در صورت مشکلاتی در ریل آسانسور می توانید از لنت تفلون استفاده نمایید.

در صورت نامناسب بودن جنس کفشک، احتمال گیر کردن کابین در ریل راهنما یا کادر وزنه وجود دارد. در واقع جنس کفشک‌ ها تاثیر زیادی در حفظ استحکام کابین آسانسور دارد. اگر عمل نصب این کفشک‌ ها و ریل راهنما به خوبی انجام نشود مسافران لرزش کابین را خیلی احساس می‌کنند. نصب کفشک و لنت با کیفیت موجب افزایش سرعت آسانسور و همچنین حرکت بسیار نرم و روان آن می‌شود.

تعداد کفشک و لنت در آسانسور

در یک آسانسور کششی هم کابین و هم وزنه تعادل دارای کفشک می باشند. در حالت عادی آسانسورهای کششی گیربکس دار و گیرلس دارای 4 عدد کفشک T9 برای 4 جهت کابین آسانسور و 4 عدد کفشک T5 برای چهار گوشه کادر وزنه تعادل می باشد. در آسانسورهای هیدرولیک و یا بالابرها که فقط ریل کابین در آنها استفاده می شود، از 4 عدد کفشک T9،T5 یا T16 به نسبت ریل استفاده شده در آن سیستم، در چهار گوشه کابین آسانسور یا کفی در بالابرها استفاده می شود.

لنت کفشک آسانسور 

به بخشی که داخل کفشک قرار می گیرد و کاملا به ریل چسبیده و روی آن حرکت میکند، لنت کفشک می گویند. لنت دارای انواع مختلفی مانند پلی اورتان، پلی آمید، لنت تفلون و لنت ژله ای می باشد. ابعاد لنت کفشک متناسب با اندازه ریل و کفشک تغییر می کند. هر سایز ریل (T5-T9-T16) با هر ابعاد کفشک و لنت کفشک باید تناسب داشته باشد. به طور کلی لنت کفشک آسانسور باید دارای ضریب اصطکاک کم، خاصیت لغزشی خوب، مقاوم در برابر سایش باشد و باید قابلیت جذب بارهای ضربه ای، خطا و غیر یک راستا بودن ریل ها را داشته باشد.

مهم‌ترین بخش کفشک لنت آن است که محل قرار گیری آن بین کفشک و ریل آسانسور می‌باشد.
 

انواع لنت کفشک آسانسور:

 • لنت ژله ای
 • لنت تفلون

آسانسور افق لیفت تولید کننده انواع لنت تفلون آسانسور

انواع لنت تفلون در سایز های زیر و لنت تفلون سفارشی طبق درخواست مشتری تولید می شود.

 • لنت تفلون T5
 • لنت تفلون 14 سانتی T9 
 • لنت تفلون 16 سانتی T9
 • لنت تفلون 14 سانتی T16
 • لنت تفلون 16 سانتی T16
 • لنت تفلون 22 سانتی T16

انواع کفشک آسانسور از نظر سایز:

 • کفشک T5
 • کفشک T9
 • کفشک T16

در آسانسور های 6 نفره تا 10 توقف معمولا از کفشک آسانسور T5-T9 استفاده می شود و در آسانسورهای بیشتر از 10 توقف برای کابین آسانسور از ریل T16 استفاده می شود. کفشک ها معمولا در دو نوع فولادی و چدنی مورد استفاده قرار می گیرند. برای آسانسورهای هیدرولیک و بالابرها از کفشک های تخت فولادی یا چدنی T5-T9-T16 با لنت تفلون استفاده می شود.

انواع کفشک از لحاظ ظاهری:

 • کفشک فنردار: در انواع آسانسورهای گیربکس دار و گیرلس مورد استفاده قرار می گیرد.
 • کفشک تخت: بیشتر در اسانسورهای هیدرولیک و بالابرها همراه لنت تفلون مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع کفشک در سایز و طرح های مختلف در فروشگاه افق لیفت