شالتر (لیمیت) آسانسور

شالتر (لیمیت) آسانسور

شالترها یا میکروسوئیچ ها قطعاتی هستند که در ابتدا و انتهای چاله آسانسور نصب می شوند تا از خطرات احتمالی مانند برخورد کابین با کف و یا سقف جلوگیری شود و بسته به نوع تابلو فرمان مورد استفاده، ممکن است در هر ردیف از ۴ یا ۶ عدد شالتر استفاده شود. این قطعه همچون کلید قطع و وصلی است که بر اثر تماس مکانیکی قطعه ای دیگر نظیر کابین با آن، باعث قطع یا وصل جریان در یکی از مدارها ( عموما مدارهای مربوط به ایمنی آسانسور ) می شود.

 

شالترها در دو مدل ساخته و عرضه می شوند که عبارتند از :

  1. شالتر پروانه ای ( عقربه ای )
  2. شالتر غلطکی ان اف NF

شالترهای پروانه ای نصب آسان تری دارند اما متاسفانه هم خرابی آنها بیشتر و هم دقتشان پایین تر است. لذا پیشنهاد می شود از شالترهای غلطکی استفاده نمایید.

شالتر NF غلطکی : توسط یک تیغه ( نبشی ) 120 سانتی تا 200 سانتی که بر روی کابین نصب شده است تحریک می شود. این نوع شالتر به صورت فنری می باشد یعنی تا زمانی که تحت فشار اعمال شده تیغه باشند جریان برق (فرمان) را قطع می کنند و پس از عبور تیغه به محل اصلی خود بازگشته و جریان برق ( فرمان ) وصل میشود.

شالترعقربه ای ( پروانه ای ) : توسط یک اهرم میله ای که بر روی کابین ثابت است تحریک می شود. کابین در هنگام عبور از این نوع شالتر عقربه آن را به حالت دوم انتقال می دهد و تا زمان برگشت کابین و تحریک دوباره عقربه در همان حالت خواهد ماند.

 

 

لیمیت پروانه ای ایستا

قیمت فروش لیمیت پروانه ای ایستا: 4600000 ریال