فتوسل نقطه ای ماموت

قیمت فروش فتوسل نقطه ای ماموت تک کاناله: 7000000 ریال

قیمت فروش فتوسل نقطه ای ماموت دو کاناله: 9000000 ریال

 MAMMUT PHOTO SENSOR

آسانسور وظیفه حمل‌ و نقل مسافر یا کالا را بین طبقات یک ساختمان به عهده دارد. استفاده از آسانسور در ساختمان‌های امروزی مخصوصاً در شهرهای بزرگ که هر روز بر تعداد آپارتمان‌ها افزوده می‌شود بیشتر و بیشتر شده و به دنبال آن کاربران بیشتری از این وسیله استفاده می‌کنند. یکی از ویژگی‌های امنیتی هر آسانسور لزوم استفاده از نوعی سنسور در درب آن به‌ منظور محافظت از مسافرین به هنگام باز و بسته شدن درب آسانسور است.

در این مبحث به بررسی فتوسل یا چشمی نقطه ای آسانسور ماموت که نقش محافظت از مسافران به هنگام بسته شدن درب آسانسور را دارند، خواهیم پرداخت.

فتوسل نقطه ای ماموت یکی از بهترین برندهای چشمی نقطه ای آسانسور می باشد که در کشور ایران طراحی و به تولید رسیده است که کیفیت بسیار بالایی دارد و به صورت تک کاناله و دو کاناله توسط شرکت آسانسور افق با قیمت مناسب به سراسر کشور عرضه می گردد.

فتوسل یا چشم الکترونیکی نقطه ای آسانسور

فتوسل یا چشم الکترونیکی یکی از قطعات مهم ایمنی آسانسور به حساب می آید. هنگامی‌ که از ایمنی آسانسور صحبت می‌شود یکی از بخش‌های مهم آن وجود سنسورهای مختلف جهت مشخص کردن وضعیت کابین آسانسور می باشد. می‌توان گفت مهم‌ترین سنسور ورود و خروج که تقریباً در هر آسانسوری تعبیه می‌شود و نصب آن در آسانسورهایی که درب اتوماتیک دارند اجباری می باشد، فتوسل یا چشم الکترونیکی می باشد. فتوسل نقطه ای در درب های اتوماتیک وظیفه ساده اما مهمی را بر عهده دارند، این قطعه ایمنی در آسانسورهای مسکونی وظیفه تشخیص هر نوع مانع اعم از انسان و اشیای متحرک و در انواع آسانسورهای بزرگ‌تر، مثل موتورسیکلت و خودرو را بر عهده دارد، و در صورت وجود مانع در مقابل آن فرمان بسته شدن درب آسانسور ارسال نمی‌ شود و به این صورت می‌تواند به حفظ ایمنی مسافران هنگام بسته شدن خودکار درب آسانسور تا زمان استقرار آن‌ها کمک کند.

نحوه عملکرد فتوسل نقطه ای آسانسور ماموت

فتوسل های نقطه ای ماموت که در قسمت های کناری درب آسانسور نصب می شوند عملکرد ساده‌ای دارند، به‌ طور معمول یک فرستنده در یک‌ طرف درب آسانسور قرار دارد و سیگنال خود را که اغلب نوری است به سمت گیرنده ارسال می‌کند، حال اگر شیئی مانع رسیدن این سیگنال به گیرنده شود فرمان بسته شدن درب آسانسور به مدار اصلی صادر نمی‌ شود و آسانسور حرکت نخواهد کرد و به‌ واسطه اینکه فقط یک نقطه خاص را تحت پوشش قرار می‌دهند (تقریباً از وسط درب آسانسور به پایین) قیمت پایینی دارند. در فتوسل آسانسورها عموماً از نور مادون‌ قرمز برای ارسال و دریافت سیگنال استفاده می‌شود که در یک قاب آلومینیومی تعبیه می‌شوند. در واقع وظیفه این سنسور ها باز نگه داشتن درب آسانسور هنگام عبور مسافرین به داخل یا خارج از آسانسور می باشد.

اجزای به‌ کار رفته در این نوع فتوسل شامل: منبع تغذیه، دو سیم منتهی به لیزر برای ارسال سیگنال از طرف فرستنده یک‌ طرف درب آسانسور به سمت دیگر آسانسور که گیرنده قرار دارد.

در فتوسل نقطه ای همان طور که از نامش پیداست ارسال شعاع نوری از یک نقطه انجام می شود که این موضوع باعث می گردد دقت کنترل کاهش یابد. محل نصب فتوسل نقطه ای به صورت استاندارد در ارتفاع ۶۰ الی ۷۰ سانتی متری از سطح کابین بوده و قیمت آن نسبت به فتوسل پرده ای خیلی پایین تر می باشد.     

                                                                                                                                                        

برای مشاوره و خرید صفر تا 100 قطعات آسانسور 3 تا 9 توقف به بخش لیست قیمت محصولات مراجعه فرمایید.  
 
برای مشاوره و خرید انواع فتوسل نقطه ای آسانسور با شماره های زیر در تماس باشید:
 
شماره های تماس: 02165020747-02165020560
تلگرام، روبیکا و واتساپ: 09128599265

انواع فتوسل نقطه ای ماموت 

 • فتوسل نقطه ای ماموت تک کاناله
 • فتوسل نقطه ای ماموت دو کاناله
تفاوت فتوسل نقطه ای تک کاناله و دو کاناله ماموت چیست:
 
فتوسل ماموت نقطه ‌ای تک کاناله دارای یک فرستنده و گیرنده می باشد و تنها یک نقطه از درب آسانسور را تحت پوشش دارد که معمولا در فاصله 60  الی 70 سانتی متری از سطح کف کابین نصب می شوند ولی فتوسل ماموت نقطه ای دو کاناله دارای دو فرستنده و گیرنده است که فرستنده و گیرنده دومی را در هر نقطه ای از درب آسانسور می توان نصب کرد و از لحاظ قیمتی نسبت به فتوسل تک کاناله بالاتر می باشد.

مشخصات فتوسل نقطه ای ماموت تک کاناله و دو کاناله:

 • دارای برد میکرو کنترلر با برد موثر برای عرض درب کابین تا 3 متر
 • ابعاد و اندازه کوچک و نصب ساده و آسان
 • مناسب برای انواع روکش ها و تزیینات مختلف کابین (انواع استیل و …)
 • قابلیت استفاده در نورهای معمولی و در تاریکی مطلق
 • قابلیت تنظیم قدرت فتوسل متناسب با فاصله چشمی ها از یکدیگر و همچنین تنظیم برای نور محیط جهت افزایش عمر دستگاه
 • مجهر به تایمر برای وصل مجدد رله خروجی در زمانهای مختلف
 • مجهز به سیستم کاهنده نویز توسط نرم افزار و سخت افزار
 • رنج تغذیه دستگاه 24 ولت DC
 • دارای یک عدد رله خروجی با کنتاکت 250 ولت 6 آمپر
 • طول کابل فرستنده یا گیرنده 3 متر
 • حداکثر انحراف محورها در فاصله یک متر: 12 CM
 • دارای 18 ماه گارانتی از تاریخ تولید

مزایای فتوسل نقطه ای ماموت:

 • فضای کمتری را در آسانسور اشغال می کنند.
 • قیمت مناسب و منطقی
کیفیت فتوسل نقطه ای ماموت
 
برندهای مختلفی از فتوسل نقطه ای در بازار آسانسور وجود دارد اما به جرأت می توان گفت که فتوسل نقطه ای ماموت یکی از برندهای معتبر چشم الکترونیکی در آسانسور می باشد که در کشور عزیزمان ایران طراحی و به مرحله تولید رسیده است. فتوسل نقطه ای ماموت دارای کیفیت بسیار بالایی بوده، دارای 18 ماه گارانتی از تاریخ تولید بوده و قیمت آن با توجه به کیفیت بسیار بالای آن خیلی مناسب می باشد و به صورت تک کاناله و دو کاناله در فروشگاه آسانسور افق به فروش می رسد.

 

فتوسل تک کاناله و دو کاناله ماموت و سایر قطعات آسانسور از جمله انواع ریل های چینی و ترک و ایتالیا و موتورهای گیربکس و گیرلس در برندهای مختلف ایرانی و ایتالیایی و درب های لولایی ساده و طرحدار و تمام اتوماتیک حریری و روانکار و یاران و نوین سیستم و انواع تابلو و کابین های MDF استیل و تمام استیل در طرحهای مختلف و قطعات مکانیک و راه اندازی در مجموعه آسانسور افق، با بهترین کیفیت و قیمتهای مناسب آماده ارائه به مشتریان عزیز می باشد.

برای مشاوره و دریافت پیش فاکتور یا خرید با شماره تلفنهای: 02165020747-02165020560 تماس گرفته و یا سفارش خود را به شماره همراه: 09128599265 واتساپ، روبیکا یا تلگرام ارسال نمایید.