فتوسل پرده ای وکو-WECO

قیمت فروش پرده نوری وکو (WECO): 37500000 ریال

             

با توجه به افزایش جمعیت جهان و گسترش زندگی شهرنشینی، ساختمان ها نیز به تبع آن افزایش یافته و با توجه به افزایش ارتفاع ساختمان ها نیاز به آسانسور نیز افزایش یافته است به طوری که در حال حاضر اکثریت ساختمان ها دارای آسانسور می باشند.

آسانسورها از جمله وسایل کاربردی در هر ساختمان به حساب می‌ آیند. این دستگاه باعث آسان شدن رفت و آمد در بین طبقات مختلف ساختمان شده است به همین دلیل امنیت مسافران مهمترین موضوع در آسانسور  است.

وجود سنسورهای مختلف در آسانسورها سبب مشخص نمودن وضعیت کابین آسانسور شده که یکی از مهمترین آنها سنسور ورود و خروج می باشد. وجود این سنسور به جهت حفظ امنیت مسافرین و اشیاء در تمامی آسانسورها از جمله مسافربر، باربر، ماشین بر، برانکاردبر الزامی است، چرا که از بسته شدن خودکار درب آسانسور تا هنگام استقرار کامل مسافرین یا اشیاء جلوگیری کرده و در حفظ امنیت مسافرین نقش ساده اما مهمی را ایفا می کند. این سنسورها را چشم الکترونیکی یا فتوسل می نامند. فتوسل پرده ای وکو یکی از بهترین چشم های پرده ای الکترونیکی است که در آسانسورهای تمام اتوماتیک کاربرد فراوان دارد.

فتوسل آسانسور

برای بسیاری از افراد اتفاق افتاده‌ است که هنگام ورود به آسانسور درب آن بسته شده‌ باشد، استرس ناشی از این اتفاق ممکن است سالیان سال در ذهن انسان باقی بماند و چه بسا بسیاری از افراد ترس ناشی از آسانسور را همیشه با خود داشته باشند.

فتوسل آسانسور از قطعات ایمنی آسانسور است که وظیفه آن تشخیص موانع (از جمله انسان، اتومبیل و …) در مسیر ورودی کابین می‌باشد. به این صورت که اگر در هنگام بسته شدن درب آسانسور مانعی وجود داشته باشد، درب بسته نخواهد شد و کابین نیز حرکت نخواهد کرد. در واقع وظیفه این سنسورها باز نگه داشتن درب آسانسور هنگام عبور مسافرین به داخل یا خارج از کابین آسانسور می باشد. استفاده از فتوسل ها در آسانسورهایی که از درب های اتوماتیک در آنها استفاده شده است الزامی است.

در فتوسل آسانسورها عموماً از نور مادون‌ قرمز برای ارسال و دریافت سیگنال استفاده می‌شود که در یک قاب آلومینیومی تعبیه می‌شوند. روش کار فتوسل آسانسور معمولا به این شکل است که یک یا چند شعاع نوری از یک فرستنده در یک سمت ورودی کابین ارسال می‌شود و یک یا چند گیرنده‌ در سمت دیگر ورودی آن را دریافت می کند و اگر جسمی مانع از رسیدن این شعاع نوری به آن شود عملا مدار کامل نخواهد بود و درب آسانسور بسته نمی‌ شود.

فتوسل آسانسور انواع مختلفی دارد و در این مقاله به معرفی فتوسل پرده ای وکو و کارکردهای آن می پردازیم.

برای مشاوره و خرید صفر تا 100 قطعات آسانسور 3 تا 9 توقف به بخش لیست قیمت محصولات مراجعه فرمایید.  
 
برای مشاوره و خرید انواع پرده نوری آسانسور با شماره های زیر در تماس باشید:
 
شماره های تماس: 02165020747-02165020560
تلگرام، روبیکا و واتساپ: 09128599265

 

انواع فتوسل آسانسور

 • فتوسل نقطه ای: فتوسل نقطه ‌ای تنها یک نقطه از درب آسانسور را تحت پوشش قرار می دهد.
 • فتوسل پرده ای: فتوسل پرده ای تمام سطح درب آسانسور را تحت پوشش دارد.

فتوسل ها در دو نوع نقطه ای و پرده ای و توسط شرکت های مختلفی عرضه می شوند که کارشان مشابه هم بوده و در فتوسل نقطه ای همان طور که از نامش پیداست ارسال شعاع نوری از یک نقطه انجام می شود که این موضوع باعث می گردد دقت کنترل کاهش بیابد. محل نصب فتوسل نقطه ای به صورت استاندارد در ارتفاع ۶۰ الی ۷۰ سانتی متری از سطح کف کابین بوده و قیمت آن نسبت به فتوسل پرده ای خیلی پایین تر می باشد.

فتوسل پرده ای

به‌ طور کلی فتوسل پرده‌ای نیز روش کاری مشابه با فتوسل نقطه‌ای دارد، با این تفاوت که نقاط تحت پوشش آن بسیار بیشتر بوده و تقریباً به‌ صورت تمام قد تمام سطح ورودی درب آسانسور را پوشش می‌دهد از این‌ رو به آن پرده ­نوری آسانسور می گویند. این سیستم در صورت وجود هر نوعی شیئی اجازه بسته شدن درب آسانسور را نمی‌دهد و این به معنی بالا بردن دقت و امنیت مسافران است. پرده نوری درب آسانسور در حالت تمام قد 2 متری است یعنی تعداد زیادی مسیر نوری در عرض درب قرار دارد که در نتیجه آن دقت کنترل نیز افزایش پیدا می کند و محل نصب آن دربین لته های درب و بدنه کابین است بنابراین لازم است که قطری حدود ۸ میلی متر داشته باشد. این نوع فتوسل هم قابلیت نصب روی دیوار و هم درب آسانسور را دارد. با توجه به کار رفتن تعداد بیشتر فرستنده و گیرنده نسبت به فتوسل نقطه‌ای، امنیت بالاتری داشته و فتوسل پرده‌ای قیمت بالاتری دارد.

اجزای به‌ کار رفته در این نوع فتوسل شامل: منبع تغذیه، دو میله آهنی به ارتفاع معمول 2 متری یک درب آسانسور که فتوسل پرده‌ ای در آن تعبیه شده و فرستنده‌ ها در یک سمت و گیرنده‌ ها در میله دیگر قرار گرفته‌اند.

پرده نوری یا فتوسل پرده ای دارای یک فرستنده و یک گیرنده است که در دو طرف درب آسانسور نصب شده است، و به وسیله کابل رابط به سقف کابین متصل شده است و کار انتقال و دریافت پرتو های نوری را دیود های کنترلر بر عهده دارند، به گونه ای که بطور دائم درب کابین را از بالا به پایین اسکن می کنند تا زمانی که وجود یک مانع از فرستادن پرتو نور به گیرنده جلوگیری کند.

درباره پرده نوری وکو WECO

WECO در سال 2000 میلادی توسط گروهی از متخصصان با تجربه صنعت آسانسور تاسیس گردید و در مدت زمان کوتاهی WECO تبدیل به یک اسم برجسته در صنعت آسانسور گردید. به لطف تجربه بالا و نو آوری و نگرش بلندمدت، پرده نوری WECO در صنعت آسانسور به عنوان یک برند برتر و معتبر بین المللی تبدیل شده و از ابتدای راه اندازی در سال 2000 میلادی به شماره یک جهانی در کمتر از 10 سال رسیده است.

شرکت WECO تولید کننده پرده نوری وکو با ظرفیت تولید سالانه 1000000 عدد بزرگترین تولید کننده جهان در زمینه تولید فتوسل پرده ای درب آسانسور است. توسعه داخلی، طراحی عملی، کنترل کیفیت دقیق و نوآوری ثابت تولیدات، محصولات پرده نوری وکو WECO را دقیق، همه کاره و بسیار قابل اعتماد می کند.

پرده نوری وکو WECO یک شرکت تولید کننده فتوسل پرده ای درب آسانسور جهانی است که دارای دفاتر در ایرلند، هنگ کنگ، کانادا، شانگهای (نینگبو)، فرانسه، اسپانیا، آلمان، هند، انگلیس، ترکیه، برزیل و ایالات متحده آمریکا است.

عملکرد پرده نوری WECO

شرکت WECO به صورت تخصصی برای معرفی تجهیزات پرده نوری آسانسور با استفاده از تکنیک های اسکن مادون قرمز در حال فعالیت می باشد. سنسور مادون قرمز با توجه به ارتفاع و فاصله تحت پوشش درب کابین می توانند تا 48 فرستنده و گیرنده را در هر دو طرف پشتیبانی کند. در داخل میکروکنترلر و برنامه کنترل دیجیتال ریزپردازنده، دستگاه فرستنده مادون قرمز در حال اسکن سریع با سرعت بالا از منطقه تحت پوشش است. با ایجاد مانع، مادون قرمز قطع شده و به سرعت سطح سیگنال خروجی را متوقف می کند تا زمانی که افراد و اشیاء از منطقه هشدار پرده ها خارج شوند و سیگنال به طور خودکار وصل می شود. برای داشتن مکانیزمی سریع و امن چنین تجهیزات حفاظتی پیشرفته ضروری است، اما مهم آموزش و تقویت آگاهی مسافرین است که هنگام استفاده از آسانسور در صورت عملکرد ناگهانی سیستم با آرامش و آگاهی کامل عکس العمل نشان دهند تا امینت بیشتری برای خود و دیگران فراهم کنند.

فتوسل پرده ای وکو دارای ۳۲ دیود کنترلر پخش مادون قرمز است. این نور مادون قرمز است که از فرستنده به گیرنده ارسال می شود. زمانی که فردی یا هر شیئ میان آن قرار بگیرد، مانع رسیدن LED مادون قرمز به گیرنده می شود که این امر باعث می شود خروجی رله سیگنال را برای تابلو فرمان آسانسور ارسال کند که باعث قطع یا وصل آن می شود. این امر باعث می شود که بلافاصله تجهیزات مکانیکی درب متوقف شده و ورود و خروج افراد داخل کابین به راحتی انجام شود.

فتوسل پرده ای آسانسور وکو weco ساخت کشور چین یکی از بهترین پرده نوری های آسانسور می باشد.

انواع پرده نوری وکو WECO

از جمله تولیدات وکو سری A-B-C-D-E می باشد که در انواع مختلف تولید شده و کاربردهای مختلفی دارد که بعضی از آنها در صنعت آسانسور ایران استفاده می شود از جمله:

 • فتوسل پرده ای وکو مدل 917A51
 • فتوسل پرده ای وکو مدل 917A61
 • فتوسل پرده ای وکو مدل 917b71

پرده نوری وکو WECO مدل W917-B71 از قدیمی ترین و معروفترین فتوسل های آسانسور در صنعت آسانسور می باشد که در کشورمان بسیار مورد استفاده قرار می گیرد که دارای جاپیچ برنجی می باشد. مدل WECO W917B71 بسیار کم هزینه و اقتصادی و دارای 32 دیود و 154 بیم است.

ویژگی های پرده نوری وکو WECO W917-B71 AC-220

 • مدل WECO 917B71 بسیار کم هزینه و اقتصادی و دارای 32 دیود مادون قرمز و 154 بیم است.
 • دارای تکنولوژی پیشرفته Micro scan
 • مدل های متنوع برای همه نوع آسانسور و کیفیت بالای تمام مدل های طراحی شده
 • شرایط محیط جهت کارکرد مناسب: 20- درجه سانتی گراد الی 65 درجه سانتی گراد 
 • به راحتی و سریع قابل نصب بوده و مناسب برای هر مدل درب می باشد.
 • حداکثر حفاظت با تمام پرتوهای فعال در منطقه هشدار درست قبل از بسته شدن درب
 • دارای استاندارد اتحادیه اروپا و گواهینامه CE و صدور گواهینامه CSA Certification کانادا
 • دارای یک تست خودآزمایی کامل: دستگاه های حفاظتی با از دست دادن قدرت شکست خود سیگنال اشتباه به کنترلر می فرستند که در این حالت وکو با تست خودکار و سریع سیگنال صحیح را تضمین می کند.
 • قابلیت ضد تداخل: در مقابل سیگنال های الکترو مغناطیسی، نور شدید، تشعشعات ناگهانی و منبع نور اطراف دارای مقاومت خوبی است.
 • با در نظر گرفتن جایگزین شدن رله، حتی با کارکرد صد میلیون بار می توان گفت عمر طولانی دارد.
 • سخت افزار پیشرفته: قطعات کار شده با استفاده از تکنولوژی SMD طراحی شده و مونتاژ با دستگاه
 • نصب و راه اندازی بسیار ساده: دارای کنتاکتور مجزا برای تغذیه و خروجی رله ها
 • سطح حفاظت: IP 54
 • ابعاد سنسور: عرض 38 میلیمتر-عمق 10 میلیمتر-ارتفاع 2 متر
 • رنگ سنسور: LED قرمز
 • برد موثر: 3 متر
 • ولتاژ: 220V
 • ساخت: کشور چین

توصیه نهایی

تمام موارد گفته شده درباره انواع فتوسل آسانسور، از جمله پرده نوری WECO تنها زمانی به‌ صورت کامل، بی نقص و به دور از خطا کار خواهد کرد که به‌ صورت مداوم توسط سرویسکار مجاز و مجرب سرویس و نگهداری شوند و سالم بودن و عملکرد درست آن‌ ها مورد بررسی قرار‌ گیرد. چه بسا آسانسور‌هایی که در زمان نصب از بهترین لوازم استاندارد در ساخت آن استفاده شده‌ اما به دلیل استفاده نامناسب و یا بی توجهی ساکنین ساختمان یا استفاده از خدمات سرویس و نگهداری نامناسب، آسانسور حادثه آفرین شده و باعث ایجاد آسیب روحی و جسمی جبران نا‌پذیری بر ساکنین ساختمان و عزیزان آن‌ ها شده‌ است.

 

پرده نوری وکو WECO و ماموت و سایر قطعات آسانسور از جمله انواع ریل های چینی و ترک و ایتالیا و موتورهای گیربکس و گیرلس در برندهای مختلف ایرانی و ایتالیایی و درب های لولایی ساده و طرحدار و تمام اتوماتیک حریری و روانکار و یاران و نوین سیستم و انواع تابلو و کابین های MDF استیل و تمام استیل در طرحهای مختلف و قطعات مکانیک و راه اندازی در مجموعه آسانسور افق، با بهترین کیفیت و قیمتهای مناسب آماده ارائه به مشتریان عزیز می باشد.

برای مشاوره و دریافت پیش فاکتور یا خرید با شماره تلفنهای: 02165020747-02165020560 تماس گرفته و یا سفارش خود را به شماره همراه: 09128599265 واتساپ، روبیکا یا تلگرام ارسال نمایید.