فلکه هرزگرد آسانسور

فلکه هرزگرد آسانسور

                  ELEVATOR DIVERTER SHAVE

فلکه هرزگرد آسانسور چیست؟

فلکه هرزگرد یکی از قطعات مکانیکی آسانسور بوده و از اجزاء اصلی و اساسی سیستم تعلیق آسانسور به حساب می آید. موتور آسانسور، فلکه هرزگرد آسانسور، سیم بکسل آسانسور، کابین آسانسور و وزنه تعادل، سیستم تعلیق آسانسور را تشکیل می دهند.

فلکه هرزگرد آسانسور قرقره ای است که برای انتقال قدرت موتور و حرکت به سیم بکسل به کار می رود. نیروی کششی که در اثر اصطکاک ایجاد شده، بین سیم بکسل و سطح شیارهای فلکه می باشد. اتصال سیم بکسل به مرکز کابین و وزنه تعادل از طریق فلکه موتور نیز امکان پذیر است که در این حالت باید از فلکه بسیار بزرگی که روی موتور آسانسور قرار می گیرد استفاده نمود که هم فضای زیادی را اشغال می کند و از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه نخواهد بود. به همین دلیل از دو فلکه کوچک، یکی برای موتور آسانسور و یکی به عنوان فلکه هرزگرد استفاده می شود که فاصله بین کابین و وزنه تعادل را فراهم می سازد.
در سیستم تعلیق آسانسور جهت ایجاد فاصله، انتقال قدرت از موتور آسانسور و افزایش مزیت مکانیکی از فلکه هرزگرد استفاده می شود. بیشترین فشار کابین و بار یا ظرفیت داخل کابین به همراه قاب وزنه تعادل و حتی وزن سیم بکسل ها به روی فلکه موتور اعمال می شود.

چگونگی متعادل شدن فاصله بین کابین و وزنه تعادل

در مورد متعادل شدن فاصله بین کابین و وزنه تعادل نکته قابل توجه این است که شیارها در فلکه هرزگرد، نقش کششی ندارند و تنها جهت هدایت سیم بکسل ها مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع نیروی کششی که ایجاد می شود به وسیله فلکه گیربکس متناسب با کاهش یا افزایش زاویه پیچش سیم بکسل ها به دور فلکه گیربکس، کم یا زیاد می شود. استفاده از فلکه هرزگرد، نیروی کششی فلکه گیربکس را کاهش داده و سبب سهولت حرکت کابین می شود و این یکی از مهمترین اصول سیستم تعلیق در آسانسور می باشد. محل نصب فلکه هرزگرد بسیار مهم است و باید به صورتی باشد که نیروی کششی مفید توسط فلکه گیربکس ایجاد شود. همچنین حداقل میزان زاویه پیچش به دور گیربکس، 150 درجه است و فلکه هرزگرد و فلکه موتور گیربکس هم راستا و هم جهت همدیگر باشند.

وظیفه فلکه هرزگرد آسانسور

فلکه هرزگرد اصطکاکی اندک با سیم بکسل آسانسور ایجاد کرده و کششی به سیم بکسل تحمیل نمی کند و عمدتا به صورت هرز می چرخد. فلکه هرزگرد نقش هدایت و حفظ تعادل سیم بکسل و به تبع آن جلوگیری از ایجاد تکان در کابین آسانسور را ایفا می کند. زمانی که آسانسور به بالا و پایین حرکت می کند سیم بکسل که یک طرف آن به کابین و طرف دیگر آن به وزنه تعادل متصل است شروع به حرکت می کند. وظیفه فلکه هرزگرد این است که با شیارهای روی سطح خود به تنظیم زاویه پیچش سیم بکسل به دور فلکه موتور و عدم انحراف آن کمک می کند که همین امر سبب نرمتر شدن حرکت آسانسور و حفظ تعادل می گردد.

انواع فلکه هرزگرد بر اساس کارکرد آن در آسانسور:

 • فلکه هرزگرد ثانویه
 • فلکه هرزگرد انحرافی

فلکه هرزگرد از نوع انحرافی: هرزگرد انحرافی آسانسور در آسانسورهایی که موتور گیربکسی دارند برای تغییر جهت و هدایت کردن سیم‌ بکسل استفاده می‌شود. نیروی کششی فلکه گیربکس از طریق شیارهای موجود بر روی فلکه کششی آسانسور کم می‌شود و به این‌ شکل حرکات آسانسور نرم می‌شود.

فلکه هرزگرد از نوع ثانویه: در آسانسورهایی که موتور گیرلس دارند از فلکه هرزگرد ثانویه آسانسور استفاده می شود. کاربرد فلکه هرزگرد در این نوع از آسانسورها تفاوتهایی دارد و در آسانسورهایی گیرلس فلکه هرزگرد در واقع در زیر موتور تعبیه می‌شود. کاربرد این فلکه در آسانسورهای گیربکس‌ دار تغییر جهت و هدایت کردن سیم‌های بکسل است. اما شیارهای موجود در این نوع از فلکه‌ هرزگرد برخلاف نوع انحرافی نیروی کششی ایجاد نمی‌کنند و تنها سیم‌ بکسل را هدایت می‌کنند.

مشخصات فنی فلکه هرزگرد آسانسور

فلکه هرزگرد آسانسور به صورت دورانی و سطح خیلی صاف ساخته می شود. بر روی فلکه هرزگرد چند شیار با گام های متفاوت وجود دارد که سیم بکسل درون این شیار ها قرار می گیرد. شیارهای فلکه هرزگرد باید مقداری بزرگتر از سیم بکسل ساخته شوند تا سیم ها بتوانند به راحتی درون این شیارها حرکت کنند. فلکه هرزگرد آسانسور مثل یک قرقره عمل کرده و با فلکه اصلی موتور آسانسور هم تراز و در یک زاویه و در راستای هم دیگر باشند. وجود فلکه هرزگرد در سیستم تعلیق، در واقع یک نوع شکست وزن، حفظ تعادل و جلوگیری از تنش حرکتی کابین و ثبات آن می باشد.

درون فلکه هرزگرد آسانسور، یک بلبرینگ مقاوم قرار دارد، که با چرخش فلکه هرزگرد حول محور یک شفت، باعث حرکت سیم بکسل و حرکت عمودی کابین می شود. از فلکه هرزگرد آسانسور به عنوان واسطی برای انتقال قدرت موتور آسانسور استفاده می شود. آلیاژهای به کار رفته در ساخت فلکه هرزگرد آسانسور معمولاً از جنس چدن خالص داکتیل ضد سایش بوده و مقاومت خوبی در برابر سایش و خوردگی دارند. در انواع آسانسورها، از فلکه هرزگردهای مختلف استفاده می شود. فلکه هرزگرد آسانسور باید از مقاومت بالایی در برابر تنش‌ و فشارهای وارده برخوردار باشد. فلکه‌ هرزگرد بر اساس استاندارد های بین‌المللی آسانسور تولید می‌شود ولی فلکه هرزگرد آسانسور را بعد از مدتی باید تعویض کرد. احتمال این که بلبرینگ داخل فلکه هرزگرد از بین برود و فلکه هرزگرد ترک خورده و یا شیارهای آن خورده شود زیاد است. 

تعداد، نوع و سایز فلکه‌ های هرزگرد استفاده‌ شده در آسانسور گیربکسی با آسانسورهای گیرلس متفاوت است. هر چند در صورتی‌ که بهترین جنس را هم خریداری کنید امکان خوردگی آن در بلندمدت وجود دارد این موضوع کاملا اجتناب‌ناپذیر است، زیرا طول عمر بهترین فلکه هرزگرد نیز در نهایت هفت سال می‌باشد. بنابراین باید دقت کنید که آسانسور شما به‌ صورت دوره‌ ای سرویس و بازدید شود تا از سلامت این قطعه اطمینان داشته باشید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

کارایی فلکه آسانسور با توجه به استانداردهایی که برای ساختشان در نظر گرفته می شود، می تواند متفاوت باشد. با توجه به اهمیتی که فلکه هرزگرد در آسانسور دارد آن را باید از مراکز معتبر خرید نمایید تا بتوانید از کیفیت و کارایی آن مطمئن باشید. زیرا هرگونه سهل انگاری در این زمینه، سیستم تعلیق آسانسور را با مشکل مواجه خواهد کرد و خطرات جانی و مالی فراوانی به دنبال خواهد داشت.

نکات مهم در انتخاب و خرید فلکه هرزگرد مناسب:

در زمان خرید فلکه هرزگرد باید به نکات زیر توجه کنیم.

 • ظرفیت آسانسور: هر چقدر ظرفیت کابین آسانسور بیشتر باشد از فلکه هرزگرد قوی تری باید استفاده شود. برای افزایش قدرت تحمل فلکه هرزگرد موارد مختلفی از جمله طراحی، جنس چدن و سختکاری سطح شیارها استفاده می شود.
 • سرعت آسانسور: سرعت حرکت آسانسور در طراحی فلکه هرزگرد باید مد نظر قرار بگیرد.
 • سیستم طراحی آسانسور: نوع فلکه هرزگرد، در طراحی آسانسورهای مختلف متفاوت است. به طور مثال فلکه هرزگرد مناسب برای سیستم آسانسور ۱:۱ با فلکه هرزگرد مناسب برای سیستم آسانسور ۲:۱ متفاوت است.
 • موتور آسانسور: یکی از قطعات مهم که در تعیین نوع فلکه هرزگرد آسانسور تاثیر بسزایی دارد موتور آسانسور است که با توجه به نوع موتور که گیربکسی یا گیرلس باشد فلکه هرزگرد متفاوت خواهد بود.
 • تعداد شیار: تعداد شیار فلکه هرزگرد بایستی متناسب با شیار فلکه اصلی موتور آسانسور تعیین شود. نوع شیار فلکه هرزگرد همواره به صورت U بوده و نیازی به تطبیق کامل با شیار فلکه اصلی موتور از حیث شکل سطح مقطع ندارد.
 • گام شیار: گام شیار فلکه هرزگرد نیز باید دقیقا برابر با گام شیار فلکه اصلی موتور آسانسور باشد. عدم رعایت این نکته باعث ایجاد خوردگی شدید در فلکه اصلی موتور، فلکه هرزگرد و از بین رفتن سیم بکسل آسانسور خواهد شد.
 • قطر فلکه هرزگرد: قطر فلکه هرزگرد ارتباط مستقیمی با سایز سیم بکسل دارد. قطر فلکه هرزگرد باید 40 برابر قطر سیم بکسل باشد. به طور مثال برای سیم بکسل 8 فلکه هرزگرد قطر 32 استفاده می شود.
 • جنس فلکه هرزگرد: در ساخت فلکه هرزگرد از چدن معمولی و داکتیل ضد سایش استفاده می شود.
 • بلبرینگ فلکه هرزگرد: بلبرینگ داخل فلکه هرزگرد باید دارای کیفیت بالایی باشد تا هرزگرد کارایی خوبی داشته باشد.
 • برند تولید کننده فلکه هرزگرد: فلکه هرزگرد توسط شرکتهای مختلفی تولید می شود. معمولا فلکه هرزگرد امیر، سخاوت، پرشیا و آسان الوند کیفیت بالایی دارند.
 • استاندارد فلکه هرزگرد: تولید فلکه هرزگرد باید طبق استانداردهای آسانسور انجام شود.

علل تعويض فلکه هرزگرد در بسیاری از مواقع، خوردگي و سايش فلكه هرزگرد به دلیل عدم کشش صحیح سيم بكسل مي باشد.

دلایل خوردگی فلکه هرزگرد آسانسور چیست؟

 • تراز نبودن فلکه هرزگرد و فلکه موتور نسبت به کابین آسانسور : فلکه موتور و فلکه هرزگرد باید هم راستا با کابین آسانسور نصب شوند تا سیم بکسل مانع از خوردگی این فلکه ها شود. در واقع در این حالت سیم بکسل چون به سمت چپ یا سمت راست شیار فلکه ها فشار می آورد، کم کم باعث خوردگی آنها می شود.
 • بالانس نبودن کابین و وزنه تعادل آسانسور: اگر در هنگام راه اندازی آسانسور بالانس کردن وزنه تعادل و کابین آسانسور توسط گروه نصب درست انجام نشود منجر به خوردگی فلکه موتور و فلکه هرزگرد در طولانی مدت خواهد شد.
 • یکسان نبودن میزان کشش سیم بکسل های آسانسور: در هنگام نصب اولیه آسانسور باید بکسل ریزی به صورت صحیح انجام شود تا کشش همه سیم ها یکسان باشد. معمولا یکسان نبودن میزان کشش سیم یکسل منجر به این می شود که آن سیم بکسلی که کشش بیشتری نسبت به بقیه دارد، شیار خود را می خورد که بسیار شایع می باشد.
 • میزان سختی فلکه هرزگرد و فلکه موتور با سیم بکسل متناسب باشد: منظور از سختی فلکه ها و سیم بکسل یعنی اینکه جنس آنها باید مطابق استاندارد ساخته شده باشد. در واقع اگر سختی فلکه ها نسبت به سیم بکسل بیشتر باشد، باعث خوردگی بکسل خواهد شد و بر عکس که معمولا حالت برعکس آن بیشتر اتفاق می افتد. چون سختی سیم بکسل نسبت به فلکه ها بیشتر است لذا باعث خوردگی فلکه ها می شود. البته در بیشتر موارد فلکه هرزگرد خوردگی بیشتری نسبت به فلکه موتور دارد زیرا فلکه موتور مطابق استاندارد بین المللی ساخته می شود اما فلکه های هرزگرد ممکن است استانداردهای لازم را نداشته باشد.
 • خشک بودن ریل های آسانسور: به جرات می توان گفت یکی از مهمترین دلایل خوردگی فلکه موتور آسانسور، روغن کاری نکردن ریل های وزنه و کابین می باشد.
 • خشک بودن مغز سیم بکسل آسانسور: سیم بکسل آسانسور معمولا دارای مغز کنفی بوده که آغشته به روغن مخصوص می باشد. شرایط محیطی آسانسور می تواند باعث خشک شدن بکسل گردد و در نتیجه خشکی زیاد سیم بکسل باعث خوردگی فلکه هرزگرد و فلکه موتور شود. برای جلوگیری از این موارد باید حتما در زمانهای لازم به روغن کاری کردن سیم بکسل اقدام نمود.
 • طول عمر زیاد آسانسور: شما اگر از بهترین تجهیزات و لوازم هم استفاده نمایید به مرور زمان شاهد خوردگی فلکه ها و یا سیم بکسل خواهید بود. فشاری که بکسل بر روی فلکه ها وارد می کند به مرور زمان باعث خوردگی خواهد شد و در این صورت بایستی نسبت به تعویض و یا تعمیر قطعات اقدام نمود.

نشانه های خوردگی فلکه هرزگرد آسانسور:

خوردگی فلکه موتور آسانسور و فلکه هرزگرد در بسیاری از آسانسورها شایع می باشد. برای تشخیص خوردگی فلکه ها کافی است سری به موتورخانه آسانسور بزنید و فلکه ها و اطراف فلکه هرزگرد و فلکه موتور را بررسی نمایید.

 • براده های آهن: اگر خوردگی در فلکه های آسانسور وجود داشته باشد باید براده های آهن را اطراف فلکه ها مشاهده نمایید.
 • شیارهای مارپیچی: یکی دیگر از نشانه های خوردگی فلکه موتور و هرزگرد ایجاد شیارهای مارپیچی در شیارهای این فلکه ها می باشد که در واقع همان رد سیم بکسل بر روی شیارها است.
 • فرو رفتگی شیارها: فرو رفتگی سیم بکسل در داخل شیارها نیز می تواند از جمله شواهد خوردگی این فلکه ها باشد. طبق استاندارد حداقل بایستی یک سوم قطر سیم بکسل از لبه شیارهای فلکه هرزگرد و موتور بیرون باشد.

در صورت خوردگی فلکه هرزگرد آسانسور چه کنیم؟

 اکثر خرابی های فلکه هرزگرد به دلیل نصب غلط، بالانس نکردن کابین و وزنه تعادل و همچنین انتخاب غلط سیم بکسل و عدم رعایت استانداردهای نصب آسانسور است. لازم است این نکته را خاطر نشان کنیم که حتی اگر از بهترین و به روزترین تجهیزات در هنگام نصب آسانسور استفاده کنید، خوردگی فلکه هرزگرد امری اجتنانب ناپذیر است و باید پس از مدتی آن را تعویض یا تعمیر کنید. در صورتی که فلکه هرزگرد به درستی هم نصب شده باشد می توان گفت این قطعه تا 7 سال عمر می کند.

زمانی که فلکه هرزگرد آسانسور دچار خوردگی شود یا مشکلاتی در بلبرینگ فلکه هرزگرد ایجاد شده باشد لازم است که فلکه خراب شده شما هر چه سریعتر تعویض شود. البته در مواردی که بلبرینگ فلکه هرزگرد دچار مشکل شود مثلاً ترک بر دارد یا کارکرد آن دچار مشکل شود میتوان فقط بلبرینگ را عوض کرد ولی با توجه به خاموش شدن آسانسور برای مدتی مقرون به صرفه است که فلکه هرزگرد تعویض شود. 

زمانی که فلکه هرزگرد یا فلکه موتور یا سیم بکسل ها خراب شوند ابتدا باید دلیل اصلی این مشکل را پیدا کرده و آسانسور را از مدار خارج کنید. قدم بعدی اینست که سیم بکسل و کابین آسانسور توسط تعمیرکار مجرب به وسیله ابزار آلات مخصوص مهار گردیده تا نسبت به تعویض آنها اقدام نمود. افق لیفت با داشتن سالها تجربه دارای نمایندگی فروش انواع فلکه هرزگرد و فلکه موتور در انواع و سایزهای مختلف در خدمت مشتریان محترم می باشد. همکاران ما در افق لیفت آماده پاسخگویی به سوالات شما در مورد خرابی فلکه هرزگرد و فلکه موتور می باشند.

درصورت بروز مشکل خوردگی فلکه هرزگرد یا فلکه موتور آسانسور یا سیم بکسل  آسانسور، می توانید با شماره های 02166803238_02166803528 تماس گرفته و یا به شماره همراه 09128599265 در پیام رسانهای واتساپ، روبیکا یا تلگرام پیام دهید.

مواردی که در نصب فلکه هرزگرد آسانسور باید به آن توجه کرد:

 • نصب فلکه هرزگرد باید کاملا مطابق با استاندارد ملی آسانسور باشد.
 • طراحی فلکه هرزگرد باید متناسب با بار اسمی، سرعت و قطر فلکه موتور آسانسور باشد.
 • فلکه هرزگرد باید در برابر تنش های خمشی و پیچشی بسیار مقاوم باشد تا عملکرد آسانسور ایمنی کامل را داشته باشد.
 • زاویه آلفا بین فلکه هرزگرد و فلکه گیربکس موتور آسانسور باید بصورت دقیق محاسبه و رعایت گردد.
 • حتما بلبرینگ و شفت فلکه هرزگرد در محل خود کاملا مهار شده و هیچ لقی نداشته باشد.
 • حتما وجود ترک و ناصافی در فلکه هرزگرد را بررسی کنید زیرا ممکن است در فرایند تولید معیوب یا ترک خورده باشد.
 • فلکه هرزگرد باید به صورتی نصب شود که هیچ لقی یا لنگی نداشته باشد.
 • شیار های فلکه هرزگرد باید بزرگ تر از قطر سیم بکسل باشد تا استهلاک سیم بکسل کم شود.
 • دقت کنید که در نصب فلکه هرزگرد، محور بلبرینگ آن با محور فلکه هرزگرد کاملا هم راستا باشد.
 • بعد از نصب فلکه هرزگرد، حتما یاتاقان های آن را روانکاری نموده تا بهتر کار کند.
 • صافکاری و پرداخت شفت فلکه هرزگرد را بررسی کنید زیرا اگر مشکلی در شفت وجود داشته باشد باعث خرابی بلبرینگ و خوردگی شفت می گردد.

زاویه آلفا در نصب فلکه هرزگرد

یکی از مهم ترین موارد در محاسبات نصب آسانسور، زاویه آلفا یا زاویه پیچش سیم بکسل است. چنانچه در نصب فلکه هرزگرد و فلکه موتور، زاویه آلفا بین فلکه ها درست نباشد، این موضوع باعث سرخوردگی سیم بکسل های آسانسور، لقی کابین و حرکت نامتعادل کابین آسانسور می شود و همچنین باعث کاهش طول عمر مفید سیم بکسل های فولادی نیز می شود که این امر می تواند امنیت آسانسور را به خطر بیاندازد و هزینه تعمیرات و سرویس آسانسور را سنگین کند. حداقل و حداکثر زاویه آلفا به ترتیب 150 و 180 درجه است و در موقع نصب و راه اندازی باید دقت کنید که فلکه هرزگرد دقیقا هم راستا و هم جهت با فلکه موتور آسانسور باشد.

مشخصات جنس فلکه هرزگرد آسانسور

جنس و متریال فلکه هرزگرد عموما از جنس چدن است زیرا دارای قابلیت ریخته گری خوب، استحکام فشاری بالا، خواص لغزشی خوب و نیز مقاومت به خوردگی بالا می باشد و به دو نوع چدن معمولی و چدن داکتیل ضد سایش تقسیم می شود. معمولا زمانی که آسانسور از ترافیک بالایی برخوردار باشد از چدن داکتیل ضد سایش برای طراحی و ساخت فلکه هرزگرد استفاده می شود. این مدل از چدن از نوع نشکن است و از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار است.

سختی فلکه ریخته گری شده، بستگی به ترکیب شیمیایی آن دارد برای فلکه هرزگرد سیم بکسل حداقل سختی بین 160 تا 200 برینل قابل قبول است اما برای فلکه موتور به حداقل سختی بیشتری نیاز است که برای این منظور می توان از عملیات حرارتی یا سختی سنجی بهره برد. سختی شیار فلکه هرزگرد از سطح آن کمتر است، در فلکه های عملیات حرارتی شده، سطح بیرونی فلکه باید از سختی قابل قبولی برخوردار باشد.

جنس فلکه اصلی موتور به دلیل تحمل فشار و مقاومتی که فلکه باید داشته باشد بسیار حائز اهمیت است. در هنگام خرید فلکه ها باید به جنس و کیفیت آنها دقت نمود. در خرید فلکه آسانسور بایستی دقت نمود و آن ها را حد الامکان از نمایندگی های معتبر خریداری نمایید.

عمر مفید فلکه هرزگرد آسانسور چقدر است؟

عمر مفید فلکه هرزگرد بستگی به جنس فلکه هرزگرد و نحوه استفاده از آسانسور دارد ولی معمولا مابین 5 تا 10 سال است. این زمان به طور متوسط است و نحوه استفاده می تواند عمر مفید فلکه هرزگرد را کم یا زیاد کند.

هزینه تعویض فلکه هرزگرد چقدراست؟

هزینه تعویض فلکه هرزگرد به نوع فلکه هرزگرد، مکان نصب فلکه هرزگرد و زمانی که صرف تعویض آن می شود، بستگی دارد. تعویض بلبرینگ این قطعه به هیچ عنوان توصیه نمی شود و اگر خرابی از بلبرینگ هرزگرد می باشد، توصیه می شود کل فلکه تعویض شود. این موضوع می تواند برای مصرف کننده به صرفه تر باشد. برای خرید فلکه هرزگرد و تعویض آن با افق لیفت در ازتباط باشید.

فلکه هرزگرد دارای تنوع بالایی در نوع کاربرد، برند، سایز و تعداد شیار می باشد و در واقع نمی شود انواع فلکه هرزگرد را در چند سطر خلاصه کرد ولی پر کاربرد ترین آنها را توضیح خواهیم داد.

انواع فلکه هرزگرد آسانسور:

 • فلکه هرزگرد قطر (18) تک شیار __ هیدرولیک
 • فلکه هرزگرد قطر (32-37-40) 2 شیار __ هیدرولیک
 • فلکه هرزگرد قطر (20) 4 شیار __ گیربکسی
 • فلکه هرزگرد قطر (24) 4-5-6-7 شیار __ گیرلس
 • فلکه هرزگرد قطر (25) 4 شیار __ گیربکسی
 • فلکه هرزگرد قطر (30) 4-5 شیار __ گیربکسی
 • فلکه هرزگرد قطر (32) 4-5-6-7-8-9-10 شیار __ گیرلس-گیربکسی
 • فلکه هرزگرد قطر (40) 4-5-6-7 شیار __ گیرلس -گیربکسی
 • فلکه هرزگرد قطر (44) 4-5-6-7 شیار __ گیربکسی
 • فلکه هرزگرد قطر (48) 4-5-6 شیار __ گیربکسی
 • فلکه هرزگرد قطر (52) 4-5-6 شیار __ گیربکسی
 • فلکه هرزگردهای سفارشی

مهمترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت فلکه هرزگرد:

 • کیفیت فلکه هرزگرد
 • نوع کاربری فلکه هرزگرد
 • استاندارد های لازم
 • برند فلکه هرزگرد
 • جنس فلکه هرزگرد
 • بلبرینگ فلکه هرزگرد
 • تعداد شیار فلکه هرزگرد
 • قطر فلکه هرزگرد

لیست قیمت فلکه هرزگرد آسانسور

 

قطر و شیار فلکه هرزگرد نشانگرد سایز و اندازه آن است و کابرد های متفاوتی در آسانسورهای مختلف دارند. هر چه آسانسور بزرگتر باشد، فلکه هرزگرد باید قطر و شیار بزرگتری داشته باشد.

انواع فلکه هرزگرد آسانسور و فلکه موتور آسانسور با چدن معمولی و داکتیل ضد سایش و نشکن با کیفیت عالی در تعداد شیار ۴ الی ۱۰ و قطر ۲۰-۲۴-۲۵-۳۰-۳۲-۴۰-۴۴-۴۸-۵۲ مطابق با گام فلکه موتور درخواستی مشتریان محترم تولید می شود. 

تولید کنندگان معتبر فلکه هرزگرد اسانسور:

انواع فلکه موتور آسانسور:

بار اصلی آسانسور بر روی موتور آسانسور و فلکه موتور قرار دارد. فلکه موتور بنا بر دلایلی که ذکر شد ممکن است بعد از مدتی دچار خرابی شود. عمر فلکه موتور اگر دچار خرابی هم نباشد بعد از مدتی باید تعویض شود. 

برای خرید و تعویض فلکه موتور به لینک فروش و تعویض فلکه موتور آسانسور مراجعه نمایید.

 • فلکه موتور آلبرتو ساسی مدل MF28-MF48-S38-S58-لئو-تورو
 • فلکه موتور سیکور- الکمپ
 • فلکه موتور شیندلر
 • فلکه موتور نوا MGT
 • فلکه موتور مونتانری
 • فلکه موتور ایتال گرز
 • فلکه موتور جم
 • فلکه موتور بهران
 • فلکه موتور الکو-SR5
 • فلکه موتور آکیش
 • فلکه موتور فیا

در حال حاضر انواع فلکه موتور آسانسور ایرانی و خارجی مانند آلبرتو ساسی، مونتاناری، سیکور، جم، شیندلر، نووا، بهران، الکو و ... در کارگاه تولید فلکه موتور افق لیفت تولید شده و به سراسر کشور ارسال می شود. برای خرید انواع فلکه موتور آسانسور با افق لیفت در ارتباط باشید.

برای اطلاع از قیمت انواع فلکه موتور آسانسور و خرید آن به لینک لیست قیمت فلکه موتور آسانسور مراجعه نمایید.

فلکه هرزگرد آسان الوند 5 شیار قطر 44

قیمت فروش فلکه هرزگرد آسان الوند 4 شیار قطر 44 شفت 45: 46000000 ریال قیمت فروش فلکه هرزگرد آسان الوند 5 شیار قطر 44 شفت 45: 48000000 ریال قیمت فروش…

فلکه هرزگرد آسان الوند 5 شیار قطر 52

قیمت فروش فلکه هرزگرد آسان الوند 4 شیار قطر 52 شفت 50: استعلام قیمت فروش فلکه هرزگرد آسان الوند 5 شیار قطر 52 شفت 50: استعلام قیمت فروش فلکه هرزگرد…

فلکه هرزگرد آسان الوند 5 شیار قطر 48

قیمت فروش فلکه هرزگرد آسان الوند 4 شیار قطر 48 شفت 50: 56000000 ریال قیمت فروش فلکه هرزگرد آسان الوند 5 شیار قطر 48 شفت 50: 58000000 ریال قیمت فروش…

فلکه هرزگرد پرشیا

قیمت فروش فلکه هرزگرد پرشیا 4 شیار قطر 40 شفت 40 : 24500000 ریال قیمت فروش فلکه هرزگرد پرشیا 5 شیار قطر 40 شفت 50 : 35000000 ریال

فلکه هرزگرد گیرلس آسان الوند قطر 32

قیمت فروش فلکه هرزگرد آسان الوند گیرلس 4 شیار قطر 32 شفت 50: 45000000 ریال قیمت فروش فلکه هرزگرد آسان الوند گیرلس 5 شیار قطر 32 شفت 50: 46000000 ریال…

فلکه هرزگرد آسان الوند 4 شیار قطر 40

قیمت فروش فلکه هرزگرد آسان الوند 4 شیار قطر 40 شفت 40: 20000000 ریال قیمت فروش فلکه هرزگرد آسان الوند 5 شیار قطر 40 شفت 40: 26000000 ریال قیمت فروش…

فلکه هرزگرد آسان الوند

ASAN ALVAND صنایع ذوب و فلز آسان الوند تولید کننده انواع قطعات مکانیکی آسانسور با نام تجاری آسان الوند از حدود 15 سال پیش فعالیت خود را آغاز نموده است.…

فلکه هرزگرد آسان الوند 4 شیار قطر 25

قیمت فروش فلکه هرزگرد آسان الوند 4 شیار قطر 20 شفت 40: 22000000 ریال قیمت فروش فلکه هرزگرد آسان الوند 4 شیار قطر 25 شفت 40: 23000000 ریال قیمت فروش…

فلکه هرزگرد گیرلس آسان الوند قطر 40

قیمت فروش فلکه هرزگرد آسان الوند گیرلس 4 شیار قطر 40 شفت 50: 54000000 ریال قیمت فروش فلکه هرزگرد آسان الوند گیرلس 5 شیار قطر 40 شفت 50: 56000000 ریال…

قیمت فلکه هرزگرد آسانسور

لیست قیمت فلکه هرزگرد آسانسور انواع فلکه هرزگرد گیرلس و گیربکس ضد سایش آسانسور در قطر 24-32-40-44-48-52 در تعداد شیار 4 الی 10 و (گام) درخواستی مشتریان موجود می باشد…