کابین آسانسور MDF استیل

در کابین آسانسور MDF استیل از ورق چوبی MDF و ورق استیل به صورت تلفیقی برای پوشش دیواره ها استفاده می شود و هر اندازه ورق استیل استفاده شده در آن بیشتر باشد قیمت کابین نیز بیشتر خواهد بود. از کابین MDF استیل مانند کابین تمام استیل در تمام ساختمان های مسکونی و تجاری و اداره ها و در هر طرح و اندازه ای می توان استفاده کرد. این کابین ها بسیار شیک و زیبا می باشند و درشکل و طرح های زیبا و زیادی ساخته می شوند و به علت قیمت مناسبتر آن نسبت به کابین تمام استیل بیشتر مورد توجه سازندگان ساختمان و انبوه سازان قرار گرفته است.

کابین آسانسور چیست:

کابین آسانسور اتاقی است که در داخل چاهک آسانسور قرار می گیرد و مسافر یا بار یا هر دو را در خود جای داده و طبقات ساختمان را به صورت عمودی به حرکت در آمده و بالا یا پایین می رود.

کابین یکی از قطعات مهم آسانسور بوده و وظیفه حفظ امنیت مسافرین و بار را به عهده دارد. کابین ها باید در برابر ضربه و فشار بسیار مقاوم بوده و به لحاظ این که کابین آسانسور بیشتر در معرض دید استفاده کنندگان می باشد ظاهر و زیبایی فضای درونی آن برای مسافرین بسیار اهمیت دارد. زیبایی طراحی داخلی کابین آسانسور باعث ترغیب افراد برای استفاده از آسانسور می شود.

کابین آسانسور از سه قسمت عمده تشکیل شده است:

 • چارچوب که اصطلاحا (یوک) نامیده می شود که این چارچوب خود به چند بخش از جمله به یوک بالا (cross-head)، یوک پایین (planker) و ستونهای کناری تقسیم می شود.
 •  سکو که مسافرین و یا بار بر روی آن قرار می گیرند.
 • دیواره ها که به عنوان حفاظ بکار می روند.

وجود درب برای کابین طبق استاندارد اغلب کشورها اجباری است و نقش عمده درب کابین حفاظت از مسافرین است تا احتمالا با دیواره چاه به هنگام حرکت کابین برخورد نکنند.

ساختار یوک نه تنها از نظر قدرت آن مهم است بلکه تنظیم آن باید به گونه ای باشد که از انحراف، به ویژه در هنگام استفاده از کفشکهای غلطکی مصون بماند. انحراف و کج شدن بوکها پس از ساخت آنها ایجاد مشکل می کند ولی رفع اشکال فوق هر چند سخت خواهد بود ولی غیر ممکن نیست، و لذا لازم است که اجزاء نصب پوکها از دقت خاصی برخوردار باشد.

ابعاد و اندازه کابین آسانسور

مساحت و ابعاد کابین آسانسور و تزئینات داخلی آن از موضوعات مهم در طراحی و اجرای کابین آسانسور می‌ باشند. تعیین ابعاد کابین آسانسور متناسب با طراحی چاه آسانسور و براساس ظرفیت آن صورت می‌ گیرد

بدنه کابین از جنس ورق فولادی به ضخامت حداقل 1/5 میلیمتر و کف و سقف آن حداقل 2 میلیمتر می باشد. بدنه به صورت لته هایی به عرض 30 تا 40 سانتیمتر و به طول ارتفاع کابین ساخته و به یکدیگر پیچ و مهره می شوند. لبه لته ها حداقل به اندازه 3/5 سانتیمتر برگشته تا ضمن امکان پیچ و مهره نمودن آنها به یکدیگر باعث تقویت بدنه نیز شود. ارتفاع مفید کابین حداقل ۲ متر می باشد ولی بنابه درخواست مالک ساختمان میتوان ارتفاع کابین را بیشتر هم در نظر گرفت.

ابعاد کابین آسانسور با توجه به سطح مورد نیاز بار یا نفر از جداول مربوطه استاندارد استخراج می شود. علت ساخت بدنه به صورت قطعات کوچکتر جهت امکان سهولت نصب و مونتاژ ان در داخل چاه و همچنین باز کردن و دمونتاز آن از داخل چاه میباشد.

طبق استاندارد 81-EN سقف کابین باید به نحوی ساخته شود که حداقل بتواند وزن دو نفر را بدون انحراف دائمی در آن تحمل کند.

کف کابین از ورق فولادی است که ممکن است جهت کاهش سر و صدا از مقداری چوب نیز در آن بکار رود. روی کف جهت تزئینات داخل کابین از سنگ گرانیت، سرامیک و با کف پوشش ضد خش و در کابین های خودرو بر از ورق آجدار با نظر معمار طراح با کارفرما به صورت سلیقه ای استفاده می شود.

بدنه کابین نیز با توجه به کاربری آسانسور می تواند از پوشش های فرمیکا یا استیل روی تخته های نئوپان تزئین گردد.

حد فاصل کابین آسانسور و یوک بخصوص در آسانسورهای مسافربر با قطعات ارتجاعی از جمله فنر یا نوع لاستیکی آن جهت جلوگیری از انتقال ارتعاشات به هنگام حرکت آسانسور و نیز در زمان توقف با شروع به کار آن مورد استفاده قرار می گیرد. در آسانسورهای مخصوص حمل کالا وسایل ارتجاعی فوق حذف می شوند زیرا نکته مهم محکم بودن کف کابین است تا بتواند نیروهای وارده به آن را که از طرف بار آسانسور وارد می شود، تحمل کند.

طراحی کابین آسانسور

هرچند که یک آسانسور از مجموعه ای از تجهیزات و قطعات فنی، مکانیکی، الکتریکی و الکترونیکی تشکیل شده است اما بخشی از آن که همیشه توسط کاربران یعنی ساکنین و یا میهمانان یک ساختمان دیده می شود کابین و درب های آسانسور است بنابراین زیبایی یک ساختمان کامل نمی شود مگر اینکه آسانسور شما در عین ایمنی به یک کابین شیک و مدرن و با کیفیت هم مجهز باشد.

کابین های آسانسور در انواع مختلفی از قبیل کابین تمام استیل، MDF استیل، PANORAMA یا شیشه ای، فرمیکا استیل طراحی و تولید می شوند که با توجه به دیزاین و طراحی کلی ساختمان و نیز سلیقه ی کاربران و همچنین با توجه به قیمت قابل انتخاب هستند.

انواع کابین آسانسور: 

 • کابین تمام استیل: در پوشش داخلی این کابین کلا از استیل استفاده می شود و نسبت به بقیه کابینها از قیمت بالاتری برخوردار است.
 • کابین MDF استیل: در پوشش داخلی این کابین نیمی از ورق استیل و نیمی دیگر از MDF استفاده شده است. و قیمت پایینتری نسبت به کابین تمام استیل دارد. ترکیب بین استیل و MDF زیبایی خاصی به این کابین می بخشد.
 • کابین MDF: در این کابین تماما از جنس MDF برای پوشاندن دیواره ها استفاده می شود. این کابین قیمت پایینتری نسبت به کابین MDF استیل دارد.
 • کابین فرمیکا: در پوشش داخلی این کابین به جای MDF از فرم ها استفاده می شود. قیمت این کابین بسیار پایینتر از انواع دیگر است و در استاندارد جدید آسانسور استفاده از این نوع کابین جایگاهی ندارد.
 • کابین پاناروما (PANORAMA): کابین پاناروما با زیبایی منحصربه فرد و چشم انداز زیبا به صورت مستطیل یا مربع یا هلالی شکل ساخته می شود. از این نوع کابین می توان در آسانسورهایی که در نمای ساختمان ساخته می شوند و یا در مجتمع های اداری، تجاری و سایر موارد استفاده نمود. این کابین با داشتن شیشه های لمینت و درب های شیشه ای چشم هر بیننده ای را به خود خیره می نماید و قیمت بالاتری نسبت به کابین تمام استیل دارد.

 کابین آسانسور MDF استیل

 ترکیبی از MDF و استیل

همانگونه که می دانید در کابین آسانسور برای حفظ امنیت کامل مسافرین و بار، حتما باید از اجناس مرغوب و با کیفیتی در ساخت آن استفاده کرد. برای استحکام بیشتر کابین های آسانسور نیمه استیل از ورق های چوبی MDF و ورق های فلزی استیل به صورت ترکیبی در ساخت آن استفاده می شود. در کابین هایی که در آن ها از MDF و استیل به صورت توأمان استفاده می شود، علاوه بر مقاومت، زیبایی این کابین ها نیز دو چندان شده و به طبع آن قیمتهای آن نیز بالاتر می رود.

هماهنگی MDF و استیل طرح های بسیار جذابی را به وجود می آورد. معمولا در این نوع کابین ها از ورقه های استیل برای زوار و نوار ها استفاده می شود و از MDF در مابین زوارها و نوار ها استفاده می شود. کابینهای آسانسور MDF استیل نسبت به کابین تمام استیل قیمت پایینتری داشته و  قیمت مناسبتر این کابینها نسبت به تمام استیل مشتریان بیشتری را به خود جذب نموده است.هر چه ابعاد و وزن کابین آسانسور بیشتر باشد قیمت آن نیز بالاتر است.

از آنجایی که کابین بیشتر از قطعات دیگر آسانسور در معرض دید استفاده کنندگان می باشد، باید از ظاهر زیبا و البته با کیفیتی برخوردار باشد. ورق های MDF در طرح ها و رنگهای گوناگون و با قیمتهای متفاوت در بازار موجود است. در میان ورق های MDF، ورق (های گلاس) نسبت به ورق های MDF معمولی قیمت بالاتری دارد و در میان ورق های استیل، استیلهای دودی، شامپاینی، طلایی و گندمی گرانتر می باشد.

از عکسهای کابین آسانسور MDF استیل در پایین صفحه دیدن نمایید و برای عکسهای بیشتر و مشاوره با شماره های شرکت تماس بگیرید.

 

قیمت کابین آسانسور MDF استیل   

قیمت کابین استیل با توجه به جنس ورق  طرح ، ابعاد کابیت ،  طرح  نور پردازی  و سایر موارد ورقه استیل به کار رفته ، نورپردازی و سایر موارد تعیین می گردد. معمولا هر چه ابعاد و اندازه کابین بزرگ تر باشد : قیمت آن نیز بیشتر است. باید دانست کابین های استیل دارای قیمتی بالاتر نسبت به کابین ام دی اف و کابین فرمیکا هستند.

 

مشخصات فنی کابین آسانسور MDF استیل

 • کابین شامل کلیه متعلقات از جمله کفشک وزنه و کابین، کادر وزنه، یوک بالا و پائین، سینی زیر کابین و... می باشد.
 • در بدنه کابین ورق گالوانیزه 1.5 میلیمتر و پیچ و مهره بدون جوشکاری استفاده می شود.
 • یوک ها و قاب وزنه کلا پیچ و مهره و cnc پوشش رنگ
 • کابین دارای پاراشوت تدریجی استاندارد
 • سقف اصلی کابین ورق 2 میلیمتر گالوانیزه
 • کف کابین: سنگ گرانیت
 • تهویه هوا: دارای فن
 • آینه 6 میلیمتر سفید کریستالی
 • دستگیره: از نوع استیل
 • شاسی کف: ناودانی یک لایه ورق قوی فولادی 2 میلیمتر و یک لایه MDF  
 • نورپردازی: تماما فلورسنت با نور غیر مستقیم
 • سقف کاذب: از جنس استیل نگیر
 • کنج و قرنیزها: از جنس استیل نگیر
 • تزئین دیواره های کابین: استیل نگیر
 • پاخور کابین: استیل خش دار با ضخامت 2 میلیمتر
 • شستی طبقه و کابین: پنل زیبای 2 متری استیل خشدار نگیر

 انتخاب کابین آسانسور همواره جزو موارد مهم در بخش آسانسور هر ساختمان می باشد. نتیجه یک آسانسور خوب در کابین آن خلاصه میشود چون اکثر افراد اطلاعی از بخش فنی آسانسورها ندارند و فقط به کابین آن توجه می نمایند. کابین آسانسور تنها جای  قابل رویت می باشد پس برای اینکه آسانسور یک ساختمان به چشم آید برای انتخاب کابین آن وقت گذاشت. 

  

انواع کابین آسانسور MDF استیل با تنوع در انواع استیل و طرح و رنگ و با بهترین کیفیت و متناسب با تمام نقاط آب و هوایی کشور در مجموعه آسانسور افق، با بهترین قیمت به همراه بقیه قطعات آسانسور از جمله انواع ریل و انواع درب لولایی و اتوماتیک و انواع موتور گیربکس و گیرلس و انواع تابلو و لوازم مکانیک و راه اندازی آسانسور آماده ارائه به مشتریان عزیز می باشد.

برای درج سفارش با شماره تلفنهای: 66803528-66803238-021 تماس گرفته و یا به شماره تلفن: 66790206-021 فکس نمایید و یا سفارش خود را به شماره همراه: 09128599265 واتساپ یا تلگرام ارسال نمایید.         

تماشاخانه تصویر