انواع روکش استیل درب آسانسور

Stainless steel door

روکش استیل انواع درب های ایرانی (حریری-یاران-روانکار-نوین سیستم و...) و خارجی (سلکوم-فرماتور-پریسما و...) در انواع استیل نقره ای، طلایی، دودی و طرح دار (میرور-خشدار-گندمی) با بهترین کیفیت و قیمت های مناسب پذیرفته می شود.
شماره های تماس: 66803528-66803238--021
شماره فکس: 66790206--021
همراه-تلگرام-واتساپ: 09128599265

برای اطلاع از قیمت روکش استیل درب، به قسمت لیست قیمت روکش درب آسانسور مراجعه نمایید.

دومین مرحله در نصب آسانسور نصب درب طبقات می باشد که علاوه بر نقش ایمنی، نقش تزئینی آن نیز بسیار حائز اهمیت می باشد.

به طور کلی در آسانسور دو نوع درب استفاده می شود:

 • درب نیمه اتوماتیک: در این سیستم درب طبقات به صورت لولایی بوده که به صورت دستی توسط کاربر باز می شود و درب کابین به صورت اتوماتیک باز و بسته می شود.
 • درب تمام اتوماتیک: در این سیستم درب طبقات و درب کابین به صورت اتوماتیک باز می شوند که به صورت تلسکوپی (یه طرف باز شو) و سانترال (از وسط باز شو) نصب می شوند.

درب همزمان نقش ایمنی و تزئینی را در آسانسور ایفا می کند. انتخاب درب مناسب به لحاظ سیستمی و طرح و رنگ یکی از دغدغه های مهم سازندگان و استفاده کنندگان از آن می باشد.

درب های آسانسور نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک در کارخانه های تولید درب با ورق های فولادی و به صورت رنگ الکترو استاتیک تولید می شوند و به صورت سفارشی و برای زیباتر شدن این درب ها معمولا از روکش استیل استفاده می شود. این کار بنابر سلیقه افراد و یا با توجه به دکوراسیون داخل ساختمان ها صورت می پذیرد. با استفاده از استیل در جهت روکش نمودن درب های آسانسور زیبایی و جذابیت درب ها بسیار بیشتر خواهد شد.

مزایای روکش استیل کردن درب آسانسور

باید به این نکته توجه نمود که کابین آسانسور و درب طبقات و کابین بیشتر در معرض دید افراد قرار می گیرند. با روش استیل کردن درب آسانسور علاوه بر زیبایی درب ها، اسقامت و مقاومت آنها در مقابل هرگونه ضربه و فشار بالا می رود. استفاده از ورق های متنوع استیل باعث جذابیت بالایی می شود و باز و بسته شدن درب های استیل با طرح های مختلف چشم هر بیننده ای را به خود جذب می کند. ورق های استیل با ضخامت های گوناگون تولید می شوند که برای هر مدل از ورق ها ضخامت مشخصی تعیین شده است.

استیل با ظاهری بسیار زیبا، لوکس، شیک و مقاوم و با ماندگاری بسیار بالا در مقابل تغییر رنگ یا زنگ زدگی برای سالهای طولانی به عنوان روکش اغلب سازه های فلزی مورد استفاده قرار گرفته و با توجه به همین ویژگی های مثبت، استیل به عنوان تزئینات کابین و روکش درب های آسانسور در صنعت آسانسور کاربرد فراوانی دارد.

کاربرد بسیار زیاد روکش استیل نیاز به استفاده از ضخامت های متفاوت ورق استیل را ایجاب می کند که به طور معمول بین 0/5 تا 1 میلیمتر متغیر است. البته این گمان که کیفیت و استحکام ورق استیل به ضخامت بیشتر آن بستگی دارد، کاملا اشتباه است زیرا کیفیت و زیبایی ورق استیل با ضخامت کمتر در قطعه هایی که انحنای زیادی دارند، بیشتر خواهد بود.

روکش کردن درب های آسانسور با ورق استیل معمولا به نسبت اینکه برای چه سطح و اندازه مورد استفاده قرار می گیرد، متفاوت خواهد بود. مهمترین نکته این است که مراحل برش و خم کاری ورق استیل به خوبی انجام گیرد. بهترین روش برای روکش استیل درب های طبقات و کابین آسانسور، روش چسب کاری ورق استیل به درب آسانسور می باشد که در این روش از چسب مخصوصی استفاده می شود که بعد از چسباندن ورق استیل باید به مدت 12 ساعت زیر دستگاه پرس قرار بگیرد تا عمل چسبیدن استیل به درب به درستی انجام گیرد. 

ورق استیل چیست: نوعی ورق با خاصیت فلز استیل است که از ویژگیهای آن به نسوز بودن، ضد آسید بودن، براقی، صاف بودن، زیبا و مقاومت در برابر زنگ زدگی یا خوردگی را می توان اشاره کرد.

به طور کلی ورق های استیل به دو گروه تقسیم بندی می شوند:

 • استیل بگیر که جذب آهن ربا می شود. سری 400 (410-420-430)
 • استیل نگیر که جذب آهن ربا نمی شود. مثل سری 300 (304-305-316-321-347) که در بین انواع آن استیل 304 معروفترین و بهترین و پر کاربردترین آنها می باشد که معمولا در روکش استیل درب های آسانسور از آن استفاده می شود.

ورق های استیل نگیر که جذب آهن ربا نمی شوند از نظر قیمتی گرانتر از ورق های استیل بگیر هستند و کاربرد بیشتری نسبت به آن دارند. 

انواع رنگ های ورق استیل:

 • استیل طلایی
 • استیل دودی
 • استیل نقره ای
 • استیل مسی
 • استیل شامپاینی 

انواع طرح های ورق استیل:

 • خشدار
 • میرور یا آینه ای
 • گندمی
 • طرح دار

انتخاب نوع استیل و ضخامت و رنگ ها و طرح های مختلف در قیمت روکش استیل درب آسانسور تعیین کننده خواهد بود.

ضخامت روکش درب آسانسور استیل

در استفاده از استیل برای روکش درب آسانسور حتما باید به ضخامت آنها توجه نمود. ورق های استیل خشدار زیبایی خاصی داشته و میزان خش پذیری آنها در سطح متوسطی است و باید دارای ضخامت 6/. میلیمتر باشد. اما استفاده از استیل میرور یا براق برای روکش درب ها، ظاهری شبیه آینه ایجاد می کند این استیل بسیار جذاب و شیک بوده و درصد مراقبت از این نوع استیل بسیار بالا است زیرا نسبت به طرح های دیگر خش پذیرتر می باشد. برای اینکه در این نوع استیل موجی ایجاد نشود، نمی توان از ورق میرور با ضخامت کم استفاده نمود و باید ضخامتی حداقل 7/. میلیمتر داشته باشد.

با بالا بردن ضخامت ورق های استیل بیش از حد مجاز فاصله بین لته ها کمتر شده و ممکن است در هنگام باز و بسته شدن درب ها بر روی هم ساییده شوند که این خود موجب ایجاد خط و خش در روکش استیل خواهد شد. بنابراین در انتخاب ورق های استیل و ضخامت آنان باید دقت نمود.

مشخصات روکش درب های استیل شده توسط آسانسور افق

 • استفاده از ورق های استیل نگیر 304 با کیفیت
 • استفاده از چسب مرغوب جهت روکش درب استیل
 • استفاده از تجهیزات مکانیزه جهت برش، خم کاری و لیزر
 • بسته بندی مناسب بعد از روکش کردن استیل درب ها
 • ارائه گارانتی (به هیچ عنوان استیل کار شده بلند نمی شود)

مدت زمان تحویل درب روکش شده

مدت زمان تحویل درب های روکش شده بسته به تعداد درب ها می باشد که معمولا برای 10 عدد درب 4 روز کاری می یاشد.

 

انواع قطعات آسانسور اعم از ریل های چینی و ترک و ایتالیا و موتورهای ایرانی و خارجی در برندهای مختلف و درب های لولایی ساده و طرحدار و تمام اتوماتیک حریری و روانکار و یاران و نوین سیستم و انواع تابلو آسانسور و کابین های MDF استیل و تمام استیل در طرحهای مختلف و قطعات مکانیک و راه اندازی در مجموعه آسانسور افق، با بهترین کیفیت و قیمتهای مناسب آماده ارائه به مشتریان عزیز می باشد.

برای دریافت پیش فاکتور یا درج سفارش با شماره تلفنهای: 66803238-66803528-021 تماس گرفته و یا به شماره تلفن: 66790206-021 فکس نمایید و یا سفارش خود را به شماره همراه: 09128599265 واتساپ یا تلگرام ارسال نمایید.

تماشاخانه تصویر