ریل آسانسور MF چین

ریل آسانسور MF چین

                                                 CHINA ELEVATOR GUIDE RAILE 

ریل آسانسور MF چین یکی از ریل های معروف و متداول در بازار آسانسور ایران می باشد که بیشترین فروش ریل را در تمامی سایزها بین برندهای موجود دارد. نماد MF حک شده روی ریل، اختصار کلمه MONTEFERRO می باشد. این محصول ساخت کارخانه مونته فرو چین می باشد که تحت لیسانس کمپانی مونته فرو ایتالیا (ITALY MONTEFERRO) با استاندارد CE اروپا، در کشور چین تولید می شود. وزن و پروفیل این ریل دقیقا مطابق وزن استاندارد و پروفیل ریل مونته فرو ایتالیا است.

ریل مونته فرو چین از نظر کیفیت بسیار شبیه مونته فرو ایتالیا بوده و از نظر قیمت ارزانتر است و به همین دلیل است که در پروژه های اداری، مسکونی و تجاری بیشتر از ریل های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. ریل مونته فرو چین از نظر ساخت در مدل های نورد سرد، ماشین کاری شده و ماشین کاری با سرعت بالا و در سایزهای T5-T9-T16(89)-T16(90)-T127 تولید می شود. ریل مونته فرو چین پر فروش ترین ریل در بازار آسانسور ایران می باشد. کیفیت بالای ساخت و سرعت در شاقول شدن از مزیت های این ریل می باشد.

ریل آسانسور MF چین در برابر ضربه و فشار بسیار مقاوم است. سطح این ریل صاف و صیقلی است و در زمان حمل و نقل و نصب دچار پیچش و انحنا و کجی نخواهد شد. ریل آسانسور MF چین تمامی مراحل استاندارد بین المللی و هم چنین استاندارد EN-81 اروپا را به خوبی طی کرده و به عنوان یک ریل آسانسور استاندارد و مرغوب در صنعت آسانسور کشور مورد استفاده قرار می گیرد.

از نکاتی که در مورد ریل MF چین حائز اهمیت است میزان مقاومت آن در برابر انحراف، کجی و خم شدن می باشد. ریل MF چین را می توان جایگزین خیلی مناسبی برای ریل های اروپایی گران قیمت دانست که در کشورمان مورد استفاده قرار می گیرد و از ریل های پر فروش در بازرگانی افق لیفت می باشد.

ویژگی های ریل آسانسور چیست:

آسانسور وسیله ای است که که افراد یا بار را در طبقات مختلف ساختمان ها به صورت عمودی بالا و پایین می کند. آسانسورها باید از سطح ایمنی و زیبایی بالایی برخوردار باشند. در نصب سیستم آسانسور باید دقت زیادی صورت بگیرد و به همین علت در خرید و نصب آن باید از کارشناسان و مشاوران با تجربه در این امر کمک گرفت.

آسانسورها در انواع گوناگون و از قطعات مختلفی مانند انواع درب آسانسور، ریل آسانسور، انواع موتور آسانسور، کابین آسانسور، سیم بکسل، تابلو فرمان، شستی آسانسور، متعلقات ریل آسانسور و قطعات مکانیکی و راه اندازی آسانسور تشکیل شده اند.

 اولین مرحله بعد از آهن کشی چاله آسانسور، نصب ریل آسانسور می باشد. ریل آسانسور که اصطلاحاً به آن ریل راهنما نیز گفته می شود از اساسی ترین و مهم ترین قطعات آسانسور می باشد. ریل آسانسور با ظاهری شبیه شکل T انگلیسی در شاخه های 5 متری تولید می شوند. جنس ریل آسانسور MF چین از فولاد سخت بوده و در اندازه های مختلف تولید می شوند. در دو سر ریل های آسانسور یک زبانه و یک شیار (نری و مادگی) وجود دارد که در زمان نصب توسط پشت بندها با هم چفت می شوند. ریل های راهنما بر روی دیواره چاهک آسانسور نصب شده و برای هدایت و حفظ ایمنی کابین آسانسور و وزنه تعادل مورد استفاده قرار می گیرند. 

بعد از نصب آهن کشی و ریل، درب ها نصب می شوند. برای مشاهده طرح های گوناگون، رنگ و مشخصات فنی درب های لولایی به لینک درب آسانسور لولایی مراجعه نمایید.

انواع ریل آسانسور نورد سرد و ماشین کاری شده (به اصطلاح گرم) در سایزهای T45-T5-T9-T16-T125-T127 در برندهای مختلف ریل مونته فرو ایتالیا، ریل سوپر ساورا، ریل آسانسور ترک و ریل آسانسور MF چین در بازرگانی آسانسور افق لیفت همراه انواع کابین آسانسور، موتور آسانسور و درب آسانسور و ... خدمت هموطنان عزیز آماده ارسال به سراسر کشور می باشد.  

نحوه انتخاب ریل مناسب آسانسور

موارد موثر در نحوه انتخاب ریل آسانسور مناسب برای کابین و وزنه تعادل آسانسور:

 • تعداد طبقات و ارتفاع آسانسور
 • سرعت آسانسور
 • ظرفیت کابین آسانسور

موارد بالا از هم جدا نبوده و هر 3 با هم باید برای انتخاب ریل مناسب مد نظر قرار بگیرند.

سایز ریل آسانسور و نحوه انتخاب آن       

 • ریل T5: ریل های T5 برای آسانسورهایی با ارتفاع کمتر از 15 متر، ظرفیت آسانسور حداکثر 4 نفر و سرعت آسانسور حداکثر 1 متر بر ثانیه مناسب می باشد.
 • ریل T9: ریل های T9 برای آسانسورهایی با ارتفاع کمتر از 30 متر، ظرفیت آسانسور حداکثر 7 نفر و سرعت آسانسور حداکثر 1.2 متر بر ثانیه مناسب می باشد.
 • ریل T16: ریل های T16 برای آسانسورهایی با ارتفاع بین 30 متر تا 50 متر، ظرفیت آسانسور حداکثر 12 نفر  و سرعت آسانسور حداکثر 1.6 متر بر ثانیه مناسب می باشد.
 • ریل T127: ریل های T127 برای آسانسورهای با ارتفاع بیش از 50 متر، ظرفیت آسانسور بالاتر از 12 نفر و سرعت آسانسور بیش از 1.6 متر بر ثانیه مناسب می باشد.

برای انتخاب ریل مناسب باید محاسبات فنی لازم در این زمینه انجام شود اما به طور کلی با در نظر گرفتن جدول زیر می توانید نسبت به انتخاب ریل راهنما اقدام کنید.

زمان انتخاب ریل آسانسور، کیفیت و مقاومت ریل انتخاب شده از اهمیت بالایی برخوردار است. ریل آسانسور باید به صورت کاملا صاف بر روی تیغه قرار بگیرد و در صورت وارد شدن نیرو بر ریل آسانسور باید از کم ترین میزان پیچش و کمانش برخوردار شود.

وظیفه ریل آسانسور:

ریل های آسانسور وظیفه دارند تا کابین آسانسور و کادر وزنه را در مسیر اصلی حرکت خود هدایت کنند.

وظایف دیگر ریل آسانسور به شرح زیر می باشد:

 • هدایت وزنه تعادل و کابین آسانسور در حرکت مسیر عمودی 
 • به حداقل رساندن حرکت افقی کابین آسانسور
 • مقاومت در برابر نوسانات کابین ناشی از نیروهای خارج از مرکز
 • امکان توقف کابین در هنگام فعال شدن مکانیزم پاراشوت (ترمز ایمنی)

مشخصات فنی انواع ریل آسانسور:

با مراجعه به سایت افق لیفت (OFOGH LIFT.COM) با مشخصات فنی انواع ریل های آسانسور سرد و ماشین کاری شده در سایز های T5-T9-T16-T127 و در برندهای مختلف ایتالیا، اسپانیا، چین و ترک و قیمت این محصولات آشنا شده و اقدام به خرید ریل نمایید. هدف ما در افق لیفت این است تا شما با کلیه قطعات مورد نظرتان مانند ریل، درب، موتور، تابلو، کابین و لوازم مکانیک و راه اندازی آشنا شده و بعد از به دست آوردن اطلاعات کافی و مشاوره با کارشناسان این شرکت، در صورت نیاز مبادرت به سفارش و خرید محصولات نمایید.

نحوه نصب ریل آسانسور

ریل ها اولین قطعه ای هستند که در چاه آسانسور نصب می شوند و معمولا عمر آن ها برابر با عمر ساختمان می باشد. از عوامل اصلی که در کیفیت حرکت آسانسور تأثیر گذار است ریل ها می باشند. ریل گذاری آسانسور دارای دو مجموعه ریل وزنه و ریل کابین می باشد. در آسانسورهای هیدرولیک معمولا فقط ریل کابین مورد استفاده قرار می گیرد.

قبل از نصب ریل های وزنه و کابین، ابتدا باید چاه آسانسور شاقول شده و اندازه های آن مطابق با نقشه های طراحی شده تعیین و مشخص شود. در ابتدا و انتهای هر شاخه ریل آسانسور 4 سوراخ جهت اتصال به ریل بعدی وجود دارد. هر ریل توسط یک عدد پشت بند و 8 عدد پیچ به یکدیگر متصل می‌ شوند. جهت متصل کردن ریل به دیواره چاه آسانسور، از انواع براکت آسانسور و اتصال براکت به ریل آسانسور، از انواع لقمه آسانسور استفاده می شود. تمامی اتصالات این قطعات به وسیله پیچ و مهره ها صورت می گیرد. جنس براکت ها، لقمه ها و پیچ و مهره ها از فولاد و چدن می باشد و باید از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار باشند. جوشکاری ریل‌ ها به یکدیگر، یا براکت ها به ساختمان مجاز نمی باشد. ریل‌ های راهنما باید به گونه‌ای به براکت‌ ها متصل شوند که در صورت نشست ساختمان به هر دلیلی، فاصله ایجاد شده قابل جبران باشد.

ریل آسانسور باید به گونه ای نصب گردد که تیغه اصلی دو ریل کاملا روبروی هم بوده و نر و مادگی در داخل هم قرار گیرند. این موضوع با سرعت آسانسور نسبت مستقیم دارد بدین معنی که هر چه سرعت آسانسور بیشتر باشد باید دقت در نصب ریل آسانسور بیشتر شود. 

هنگام نصب ریل ها طبق مقررات، طول اولین ریل باید طوری نصب شود که محل اتصال دو ریل به براکت ها برخورد نکند یا زیر آنها قرار نگیرد. زیرا انبساط طولی ریل ها در تابستان و زمستان یا در حین حرکت کابین باعث می شود تا ریل منبسط شوند. به دلیل آنکه براکت ها نصب شده اند و نمی توان براکت ها را جابجا کرد، لازم است در ابتدای ریل گذاری آسانسور در محاسبه انتخاب اولین ریل دقت لازم انجام شود. طبق دلایل ذکر شده، شروع اولین ریل گذاری همیشه با ریل کوتاه انجام می شود. ریل اولی که در چاه نصب می شود را ریل پایه (KING) می گویند.

یکی دیگر از قطعات مهم ریل ها پشت بند ریل آسانسور می باشد. پشت بند صفحه ای فولادی صاف با 8 سوراخ است که دو ریل را به هم متصل می کند. برای هر شاخه ریل یک عدد پشت بند (fishplate) جهت اتصال به شاخه بعدی در نظر گرفته شده است.

در هنگام نصب ریل و پشت بند ها موارد زیر در هنگام نصب باید رعایت شوند:

 • ریل آسانسور و پشت بند باید به صورت موازی نصب شوند.
 • ریل اسانسور و پشت بند باید به صورت عمودی نصب شوند.
 • ریل آسانسور و پشت بند در یک صفحه قرار گیرند.

در صورت رعایت نکردن این نکات، مشکلاتی به شرح ذیل اتاق می افتد:

 • اگر ریل های آسانسور به صورت عمودی نصب نشوند فشار اضافی بر روی ریل آسانسور، کفشک و کابین وارد می شود. کیفیت حرکت آسانسور پایین آمده و در طول حرکت آسانسور تکان های اضافه خواهیم داشت.
 • در صورت موازی نبودن آهن کشی و ریل آسانسور در چاهک ممکن است که در فاصله بین طبقه اول تا آخر، فاصله نصب ریل ها تغییر کرده و کابین در طول مسیر دچار لرزش و یا گیر کردن در طول مسیر شود.
 • در صورت عقب و یا جلو بودن ریل در نقطه اتصال توسط پشت بند به دلیل خوردگی لنت کفشک، مشکلاتی پیش می آید و طول عمر آن کاهش یافته و این خود باعث سر و صدای زیاد در طول حرکت اسانسور می شود.

انواع روش تولید ریل آسانسور MF چین:

از پسوند های ذیل برای نشان دادن روش های ساخت ریل آسانسور استفاده می شود:

 • پسوند A/: ساخت ریل به روش کشش سرد: از ریل های سرد جهت استفاده در آسانسورهای معمولی تا سرعت 1.6 متر بر ثانیه و تعداد طبقات و ترافیک کم استفاده می شود. استفاده از ریل های سرد در سرعت و ارتفاع های بالا مناسب نیست چرا که دارای حرکت نرمی نبوده و تکان های زیادی دارند.
 • پسوند B/: ساخت ریل به روش ماشین کاری: از این ریل ها جهت استفاده در سرعت های بیشتر از 1.6 متر بر ثانیه و تعداد طبقات بالا استفاده می شود. این ریل ها سطح صاف و صیقلی و حرکت نرم تری دارند. در این روش بعد از انجام نورد کاری برای اینکه سطح ریل صیقلی و صاف باشد به کمک ماشین کاری لایه هایی را از روی ریل بر می دارند.
 • پسوند BE/: ساخت ریل به روش ماشین کاری با سرعت بالا: به این ریل ها که اصطلاحا ریل های دوبار ماشین کاری شده می گویند برای سرعت های بالاتر از 2.5 متر بر ثانیه و ساختمان هایی که طبقات زیاد دارند استفاده می شود.

ساخت ریل های راهنمای مورد استفاده در صنعت آسانسور بر اساس استاندارد بین المللی ISO 7465 بوده و به تولید کنندگان مجوز تولید ریل های سرد با دو روش، کشش سرد و ماشین کاری را می دهد. فرآیند تولید ریل های ماشین کاری بدین صورت می باشد که پس از فرآیند نورد جهت صیقلی و یک دست شدن سطح نهایی ریل ها، به وسیله ماشین کاری لایه هایی از روی ریل برمی دارند.

فرآیندهای لایه برداری و کشش سرد به شرح ذیل می باشند: لایه برداری عبارت است از ماشین کاری ریل با برداشتن لایه از زبانه آن و کشش سرد عبارت است از کشیدن مواد خام تا جایی که ساختار آن تغییر کند.

تفاوت ریل آسانسور نورد سرد و ماشین کاری شده MF چین:

 • تیغه ریل: در ریل آسانسور ماشین کاری شده روی تیغه ریل رده های ماشین کاری به عمق حدودا 2 میلیمتر در سرتاسر تیغه ریل وجود دارد اما در ریل نورد سرد تیغه ریل بدون ماشین کاری بوده و یکنواخت است و روی آن برجستگی های ریزی وجود دارد که عمق کمتری دارند.
 •  سختی ریل: سختی تیغه ریل های ماشین کاری شده در حدود 130 برینل است در حالیکه سختی تیغه ریل های نورد سرد در حدود 200 برینل می باشد. از لحاظ کارایی و عملکرد هیچ تفاوتی با هم ندارند فقط پس از پاراشوت کردن آسانسور، ریل ماشین کاری شده آسیب بیشتری خواهد دید.
 • عمر مفید ریل: ریل های نورد سرد با توجه به اینکه سختی بالاتری نسبت به ریل های ماشین کاری شده دارند، دارای عمر بیشتری نسبت به ریل های نورد گرم بوده و قیمتشان گرانتر می باشد ولی در سرعت بیشتر و ارتفاعات زیاد از ریل های ماشین کاری شده باید استفاده کرد.
 • قیمت ریل: قیمت ریل سرد به خاطر هزینه های بیشتر تولید آن بیشتر از ریل گرم می باشد.

نکته مهم: نمی توان ریل های تولید شده توسط هر یک از روش ها را نسبت به هم دیگر برتر دانست. نکته ای که اکثراً به اشتباه آن را بیان می کنند این است که ریل ماشین کاری شده (اصطلاحا نورد گرم) اصلاً عملکرد خوبی ندارد و نیز از لحاظ امنیتی خصوصاً هنگام پاراشوت مشکل ایجاد خواهد کرد. اما باید بگوییم که اصلا اینگونه نیست.

بحث نورد سرد و گرم فقط در رابطه با ریل های کابین T9) T70) می باشد. به این دلیل که ریل های کوچکتر، همگی نورد سرد هستند و ریل های بزرگتر، تولید هر کارخانه ای در هر گوشه ای از جهان که باشند، همگی ماشین کاری (نورد گرم) هستند، حتی ریل های تولیدی شرکتهای بزرگ اروپایی مانند ریل مونته فرو و ریل سوپر ساورا.

جدول محاسباتی ریل های وزنه و کابین و متعلقات بر اساس طبقات آسانسور:

متعلقات ریل آسانسور:

در نصب ریل آسانسور از قطعاتی استفاده می‌شود که هر کدام وظیفه‌ مهمی را در مراحل نصب و استفاده از ریل راهنمای آسانسور ایفا می‌کند.

 • براکت آسانسور
 • لقمه آسانسور
 • پیچ و مهره ها
 • پشت بند ریل آسانسور

براکت آسانسور: برای اتصال ریل آسانسور به دیواره چاهک آسانسور از براکت ها استفاده می‌ شود. هر نوع ریل براکت مخصوص به خود را دارد. 

جوشکاری براکت‌ها ممنوع بوده و از پیچ و مهره برای اتصال ریل به دیواره چاهک استفاده می‌ شود. 

سایز براکت ها بستگی به سایز ریل آسانسور دارد و در انواع T16-T9-T5 و T16 بال پهن وجود دارند.

 براکت معمولا در دو نوع اصلی وجود دارد:     

 1. براکت وزنه
 2. براکت کابین

لقمه آسانسور: قطعات فلزی هستند از جنس فولاد یا چدن که برای اتصال ریل به براکت به کار گرفته می شوند.

 سایز لقمه آسانسور بستگی به سایز ریل استفاده شده در آسانسور شما دارد.

انواع لقمه به شرح ذیل می باشد.

 1. لقمه T5
 2. لقمه T9
 3. لقمه 16

استفاده از لقمه در اتصال ریل و براکت آسانسور دلایل متعددی دارد که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لقمه‌ها اجازه انبساط و انقباض طبیعی ریل‌ ها را در شرایط مختلف آب و هوایی و دمایی فراهم می‌کنند. با توجه به تغییرات دما، ریل‌ ها ممکن است مقداری منبسط یا منقبض شوند که لقمه‌ ها این امکان را به آنها می‌دهند تا از ایجاد تنش‌های شدید جلوگیری کند.
 • لقمه‌ها با ایجاد یک اتصال انعطاف‌ پذیر، از وارد شدن تنش و فشار بیش از حد به ریل‌ ها و براکت‌ ها در طول عمر آسانسور جلوگیری می‌کنند. با گذشت زمان و استفاده مکرر از آسانسور، در صورت عدم وجود لقمه، تنش‌ های زیادی به سازه آسانسور وارد می‌شود. بنابراین با استفاده از لقمه می‌توان از بروز مشکلاتی مثل خرابی زودرس، شکستگی و ترک‌ خوردگی اجزای آسانسور جلوگیری کرد.

پیچ و مهره ها: پیچ و مهره ها برای اتصال پشت بند و براکت و لقمه به ریل آسانسور به کار گرفته می شوند.

پیچ و مهره های به کار رفته در اتصالات ریل آسانسور معمولا در سه سایز ذیل می باشند:

 1. پیچ و مهره 8
 2. پیچ و مهره 10
 3. پیچ و مهره 12

پشت بند ریل آسانسور: پشت بند صفحه ای از جنس فولاد است که توسط پیچ و مهره دو ریل آسانسور را به یکدیگر متصل کرده و نگه می دارد. پشت بند ها دارای 8 سوراخ می باشنذ. پشت بندها هم سایز ریل بوده و همراه با ریل آسانسور به فروش می رسند. سایزهای پشت بند منحصرا برای همان نوع ریل می باشد و پشت بند ریل های T5-T9-T16-T127 قابل نصب بر روی یکدیگر نیستند. تراز بودن سطح پشت بند با ریل و محکم بودن آن بسیار مهم است. کم بودن استحکام پشت بند و نازک بودن آن تاثیر مستقیم بر حرکت آسانسور دارد.

بازرگانی افق لیفت مرکز فروش انواع مختلف قطعات آسانسور به خصوص ریل آسانسور را در برندهای مختلف اروپایی، چین و ترک مانند ریل مونته فرو ایتالیا، ریل ساورا اسپانیا و چین، ریل آسانسور چیلیک و ریل MF چین، در سایز های مختلف و انواع براکت و لقمه و پیچ و مهره ها را با قیمت مناسب به سراسر کشور عرضه می نماید.

آهن کشی و نصب ریل آسانسور

به اجرای سازه در چاه آسانسور اصطلاحا آهن کشی آسانسور گفته می‌شود. وظیفه سازه آسانسور در واقع تحمل تمامی فشارهای استاتیکی و دینامیکی از طرف آسانسور است؛ به‌ طوری‌ که با تحمل فشارهای وارده کمترین لرزش ممکن را داشته باشد و همچنین سازه محلی برای اتصال ریل‌ های آسانسور است. ریل های آسانسور به وسیله پشت بند به هم اتصال یافته و به وسیله براکت، لقمه و پیچ و مهره به سازه آسانسور متصل می شوند.

مرحله آهن کشی و نصب ریل آسانسور یک مرحله بسیار مهم می باشد و باید کاملا تخصصی انجام شود. اگر این مرحله به درستی انجام نشود، آسانسور مدام دچار تکان و لرزش خواهد شد.

لیست آهن آلات مورد نیاز آهن کشی آسانسور:

قطعات آسانسور درگیر با ریل آسانسور

 • کفشک آسانسور

یکی از قطعاتی که باعث می شود تا امکان لغزش کابین و وزنه تعادل بر روی ریل امکان پذیر باشد، کفشک آسانسور می باشد. کفشک ها در 3 نوع ثابت، لغزشی و رولر طراحی و تولید می شوند. با توجه به خصوصیات کفشک، کیفیت و راحتی حرکت کابین بر روی ریل فراهم می شود تا بدون هیچ مشکل و یا لرزشی بر روی ریل آسانسور حرکت کند. انتخاب کفشک مناسب در زمان راه اندازی سیستم آسانسور بسیار با اهمیت است. مدل کفشک باید بر اساس نوع مکانیزم حرکتی و سایر اجزای آسانسور انتخاب و نصب شود تا بتواند کارایی لازم را در زمان استفاده داشته باشد. در صورت عدم موازی بودن ریل ها ارتعاش ایجاد شده و با عبور از نقطه ضعیف ریل، نیرویی به موتور آسانسور وارد خواهد شد. محل لبه ریل ها به هم باید در یک راستا باشد در غیر اینصورت با ایجاد ارتعاش کابین در زمان عبور از نقطه ضعیف، به کفشک ها نیرو وارد شده و باعث خوردگی آنها می شود. جنس کفشک ها معمولا از چدن و فولاد بوده و نیز دارای انواع لنت تفلون یا لنت ژله ای می باشند. لنت کفشک آسانسور باید از مقاومت و استحکام بالایی در برابر خوردگی در اثر اصطکاک بر روی ریل ها باشد.

 • پاراشوت آسانسور

پاراشوت یا ترمز آسانسور قطعه ای مکانیکی می باشد که در زیر یا بالای کابین آسانسور نصب می شود. وظیفه پاراشوت آسانسور نگه داشتن کابین آسانسور در صورت افزایش سرعت غیرمنتظره و سقوط آن می باشد.

 • روغندان آسانسور: روغندان آسانسور یکی از قطعات مهم آسانسور بوده و بر روی کابین آسانسور نصب می شود. همین قطعه به ظاهر کوچک نقشی بسیار اساسی به ویژه در آسانسورهای کششی دارد. کفشک‌های کابین آسانسور که در تماس با ریل‌های آسانسور می‌باشند، به مرور زمان دچار استهلاک و خوردگی می‌ شوند. توصیه می‌شود جهت کاهش خوردگی و فرسایش این قطعه آسانسور و همچنین بهبود عملکرد آن، روانکاری ریل آسانسور خود را به صورت منظم انجام دهید. معمولا در آسانسور هایی که روانکاری، منظم و اصولی انجام می‌شود کمتر شاهد خرابی آسانسور هستید. در واقع می‌توان گفت روانکاری یکی از اقدامات کلیدی تعمیر و نگهداری آسانسور است. 

 برند های مطرح ریل آسانسور چینی:

معمولا شرکتهای بزرگ و معروف ریل آسانسور در اروپا مانند مونته فرو، مارازی و ساورا تولیدات خود را با همان کیفیت اصلی تولید شده در اروپا، به خاطر هزینه های کمتر تولید و مقرون به صرفه بودن آن مانند نیروی کار ارزان در کشور چین انجام می دهند. 

 • ریل مونته فرو چین (MF چین)
 • ریل ساورا چین
 • ریل مونته فرو چین (MOF چین)
 • ریل رونفا چین

قیمت ریل آسانسور

قیمت محصولات وارداتی آسانسور همچون ریل، موتور، سیم بکسل و درب و … حتی متاسفانه محصولات ایرانی نیز وابسته به نرخ ارز است. این وابستگی قیمت محصولات به ارز نشان از بی ثباتی قیمت ها در بازار دارد. نرخ ارز دائم در حال نوسان و تغییر است به گونه ای که هر روز قیمت ها تغییر کرده و نمی توان قیمت مشخص و ثابتی را برای ریل آسانسور و سایر محصولات در نظر گرفت. با توجه به اینکه قیمت ریل آسانسور مدام در حال تغییر است، باید قیمت ها را بصورت روزانه استعلام گرفت.

برای مشاهده قیمت انواع ریل MF چین به لینک ریل MF چین T5-T9 ___ ریل MF چین T16 ___ ریل MF چین T127 که در پایین این مقاله موجود می باشد مراجعه نمایید.

شما می توانید برای دریافت قیمت روز انواع ریل آسانسور و سایر قطعات آسانسور با شماره های 02165020560__02165020747__ (02166803238_24 ساعته) تماس بگیرید و یا به شماره همراه 09128599265 در پیام رسانهای واتساپ، روبیکا و تلگرام پیام دهید . همکاران ما در کوتاه ترین زمان برای شما استعلام دقیق قیمت ها را ارسال خواهند کرد.

 

ریل آسانسور MF چین MF CHINA-T127

قیمت فروش ریل MF چین (T125): استعلام قیمت فروش ریل MF چین (T127): 49500000 ریال برای آسانسور های 8 الی 12 نفره بهتر است از ریل های T9 برای وزنه…

ریل آسانسور MF چین MF CHINA-T16

قیمت فروش ریل آسانسور MF چین 89 سبک (T16): 35500000 ریال قیمت فروش ریل آسانسور MF چین 89 سنگین (T16): 37000000 ریال قیمت فروش ریل آسانسور MF چین 90 (T16):…

ریل آسانسور MF چین MF CHINA-T5-T9

CHINA ELEVATOR GUIDE RAILE T5/T9 قیمت ریل آسانسور MF چین T5-T9 سرد: 34500000 ریال ویژگیهای ریل آسانسور MF چین ریل آسانسور MF چین T5/T9 یکی از ریل های بسیار پر…