درب لولایی آسانسور

درب لولایی آسانسور

                             SWING ELEVATOR DOOR

بررسی کامل درب لولایی آسانسور

آسانسور از ترکیب قطعات زیادی تشکیل شده است. یکی از این قطعات درب آسانسور است که از اجزاء بسیار مهم در آسانسور می باشد. موقع انتخاب، خرید و نصب درب آسانسور باید دقت زیادی کرد تا بعد از نصب درب مشکل اساسی پیش نیاید، چون تعویض آن بسیار مشکل بوده و هزینه و مشکلات زیادی ایجاد می کند. درب آسانسور به همراه موتور، ریل آسانسور، تابلو و کابین آسانسور، 90 درصد قیمت کل آسانسور را شامل می شود. نصب یک دستگاه آسانسور طی مراحل مختلفی انجام می شود. نصب درب آسانسور بعد از آهن کشی و نصب ریل آسانسور انجام می گیرد. 

انواع مختلف درب های آسانسور طبقات و کابین تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک مانند درب های تلسکوپی، سانترال، درب سینوسی، درب اتوبوسی، درب های لته باریک، درب های شیشه ای و استیل در برندهای متنوع مانند درب اتوماتیک نوین سیستم، درب سماتک حریری، درب سماتک روانکار، درب اتوماتیک یاران و درب اتوبوسی آلومین لیفت و درب های لولایی در رنگ و طرح و سایزهای مختلف، در بازرگانی افق لیفت خدمت مشتریان محترم به سراسر کشور ارسال می شود. 

درب آسانسور انواع مختلفی دارد. در این بخش و زیر مجموهای آن با درب لولایی، انواع طرح و رنگ، کیفیت درب ها، مکانیزم و سایر ویژگیهای درب آسانسور آشنا خواهید شد با ما همراه باشید تا بیشتر با این قطعه مهم از آسانسور آشنا شوید.

 

زمان سوار شدن بر آسانسور اولین چیزی که می بینید درب آسانسور است و زیبایی، خراب یا سالم بودن درب تاثیر بسیار زیادی در دید مسافر نسبت به کل آسانسور دارد. درب آسانسور علاوه بر ظاهر و جنبه زیبایی آن، باعث ایجاد امنیت و جلوگیری از سقوط افراد به داخل چاهک آسانسور می شود. وظیفه‌ در‌ب آسانسور، تامین امنیت مسافران از طریق تفکیک فضا و قطع دسترسی به محیط‌ های خطرناک است. به بیان ساده تر وظیفه درب در آسانسور حفاظت از جان انسانها می باشد.

خرید و انتخاب درب آسانسور مستلزم شناخت کامل انواع درب های آسانسور می باشد. عملکرد درب آسانسور بسته به نوع ساخت آن متفاوت خواهد بود. انتخاب درب آسانسور بستگی به نوع آسانسور و بار اسمی آن دارد. متناسب با نوع آسانسور و اندازه چاهک و کابین، قیمت، کارکرد و سلیقه شخصی باید مناسبترین نوع درب را انتخاب کرد.

انواع درب آسانسور

درب های آسانسور به طور کلی به دو دسته درب طبقه و درب کابین تقسیم می شوند. درب های طبقات و کابین به صورت یکپارچه عمل می کنند و امنیت مسافران را به وسیله جدا کردن چاهک آسانسور از طبقات و دسترسی به محیط های خطرناک تامین می کنند. درب های طبقه در هر ایستگاه نصب شده و درب کابین بر روی کابین نصب می شود و همراه کابین آسانسور به صورت عمودی حرکت می کند. تعداد درب های طبقه به تعداد طبقات ساختمان بستگی دارد و تعداد درب کابین یک عدد می باشد. ولی در برخی از ساختمانها تعداد درب های طبقه و کابین به دلیل معماری خاص آن می تواند بیشتر از یک عدد باشد.

برای درب طبقات از درب اتوماتیک و لولایی می توان استفاده کرد. درب های اتوماتیک خود به خود باز می شوند ولی درب های لولایی را باید با دست باز کرد. برای کابین از انواع درب ها مانند درب تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک می توان استفاده کرد. برای کابین آسانسور به نسبت این که میزان ورودی و خروجی آسانسور مورد نظر چه تعداد است، تعداد درب کابین نیز متفاوت خواهد بود که معمولا در اکثر ساختمانها یک عدد می باشد. درب کابین به صورت خودکار قبل از حرکت کابین بسته شده و فقط بعد از توقف کامل کابین آسانسور باز می شود. از درب لولایی برای کابین آسانسور نمی توان استفاده کرد و فقط به عنوان درب طبقات از آن استفاده می شود.

انواع درب آسانسور از نظر نوع کارکرد(مکانیکی)

 • درب های تمام اتوماتیک
 • درب های نیمه اتوماتیک

درب تمام اتوماتیک آسانسور:

در سیستم تمام اتوماتیک برای طبقات و کابین از درب تمام اتوماتیک استفاده می شود و درب طبقه و کابین، بدون دخالت دست و به صورت خودکار باز و بسته می شوند. استفاده از این نوع درب ها در بسیاری از ساختمان ها به خصوص با ارتفاع زیاد و طبقات بالا بسیار رایج شده است زیرا سرعت ورود و خروج افراد را افزایش داده و زمان تردد آن ها را به حداقل می رساند.

با روکش استیل درب آسانسور زیبایی انواع درب های اتوماتیک خود را چند برابر کنید.

انواع درب تمام اتوماتیک آسانسور:

 • درب تمام اتوماتیک تلسکوپی: در این سیستم درب طبقه و کابین به صورت تمام اتوماتیک و از یک جهت باز و بسته می شوند.
 • درب تمام اتوماتیک سانترال:  در این سیستم درب طبقه و کابین به صورت تمام اتوماتیک و از وسط باز و بسته می شوند.

درب نیمه اتوماتیک آسانسور:

در این سیستم برای طبقات از درب لولایی و برای کابین از درب نیمه اتوماتیک استفاده می شود. در سیستم نیمه اتوماتیک، درب لولایی به صورت دستی و نیرویی که مسافران وارد می کنند، و درب کابین به صورت اتوماتیک باز و بسته می شود.

انواع درب نیمه اتوماتیک آسانسور:

 • درب نیمه اتوماتیک تلسکوپی: در این سیستم برای طبقات از درب لولایی و برای کابین از درب نیمه اتوماتیک تلسکوپی استفاده می شود.
 • درب نیمه اتوماتیک اتوبوسی : در این سیستم برای طبقات از درب لولایی و برای کابین، درب نیمه اتوماتیک اتوبوسی استفاده می شود. 

برای اطلاع از لیست قیمت انواع درب های نیمه و تمام اتوماتیک و خرید آنها به لینک لیست قیمت درب حریری، لیست قیمت درب روانکار، لیست قیمت درب نوین سیستم، لیست قیمت درب یاران و لیست قیمت درب اتوبوسی آلومین لیفت مراجعه نمایید. در ضمن برای مشاوره، اطلاع از مشخصات فنی و خرید انواع ریل های آسانسور به لینک ریل آسانسور MF چین، ریل ساورا اسپانیا، ریل آسانسور ساورا چین، ریل مونته فرو ایتالیا و ریل آسانسور چیلیک ترک مراجعه نمایید.

                            درب آسانسور لولایی

درب های آسانسور لولایی از ظاهری ساده و زیبا برخوردارند. این مدل از درب ها قابلیت نصب در انواع آسانسورهای کششی گیربکس دار و گیرلس، هیدرولیک و بالابرها را دارند. درب های لولایی از کیفیت بالایی برخوردار می باشند و در دو مدل نیمه سنگین و سنگین و طرح، سایز و رنگ های مختلف طراحی و تولید می شوند.

درب های لولایی جزء قدیمی ترین، ساده ترین، ارزانترین و پرکاربردترین نوع درب نیمه اتوماتیک می باشد که در هر طبقه از ساختمان بین ایستگاه و چاه آسانسور قرار می گیرند. این درب ها پیچیدگی خاصی ندارند.

از مزایای درب های لولایی این است که به فضای بسیار کمی از نظر عرض درب نیاز دارند و شامل فقط یک لته درب و یک چارچوب ساده است. و هنوز هم در بسیاری از ساختمان ها به عنوان درب طبقه آسانسور از آن استفاده می شود. درب لولایی بیشتر در آسانسورهای کوچک با فضای محدود مورد استفاده قرار می گیرد و برای فضاهای کوچک بسیار مناسب می باشد. از مهمترین مزایای درب های لولایی که باعث شده مورد توجه پیمانکاران ساختمان قرار گیرد، قیمت پایین و مناسب این درب ها نسبت به درب های اتوماتیک می باشد. از مزایای دیگر درب های لولایی آسانسور کارکرد بی صدا، نصب آسان و سریع، استحکام بالا، زیبایی، تنوع رنگ و حفظ کیفیت در طی سالیان طولانی را می توان نام برد.

ایراد اساسی این درب ها این است که با زاویۀ 90 درجه نسبت به دیوار باز می شوند و در نتیجه باعث مسدود شدن راهرو می گردند. درب های لولایی برای افرادی که سوار ویلچر هستند یا افراد مسن و معلولین مشکل است. از دیگر ایرادات این درب ها عدم کنترل زمان باز و بسته شدن درب می باشد که زمان باز و بسته شدن آن نسبت به درب های اتوماتیک بیشتر می باشد و این مورد در چرخه رفت و برگشت آسانسور تاثیر زیادی گذاشته و باعث افزایش زمان ترافیک در ساختمان می گردد

برای امنیت بیشتر مسافران در آسانسورها از فتوسل یا چشمی آسانسور استفاده می شود. چشمی آسانسور وجود مانع مابین درب کابین را تشخیص داده و از بسته شدن درب کابین جلوگیری می کند. فتوسل یا چشمی کابین آسانسور در انواع نقطه ای تک کاناله و دو کاناله و پرده ای در فروشگاه افق لیفت موجود میباشد. برای خرید فتوسل به لینک فتوسل نقطه ای تک کاناله و دو کاناله ماموت و اگر چشمی با امنیت بسیار بالا می خواهید به فتوسل پرده ای وکو (WECO) مراجعه نمایید.

درب آسانسور لولایی بهتر است یا تمام اتوماتیک؟

در جواب این سوال باید گفت که مهمترین عامل هزینه ای است که می خواهید انجام دهید قیمت درب های تمام اتوماتیک از لولایی بالاتر می باشد. البته فضای چاهک آسانسور و سلیقه کارفرما هم از عوامل مهم دیگر می باشد. در نوع عملکرد درب لولایی یا تمام اتوماتیک هیچ تفاوتی نیست.

نحوه محاسبه ابعاد درب و کابین بر اساس ابعاد چاهک آسانسور:

ابعاد و اندازه درب لولایی آسانسور:

درب های لولایی آسانسور در عرض استاندارد 90-80-70 و ارتفاع 2 متر طبق قوانین سازمان استاندارد در شرکت آسانسور افق لیفت تولید شده و درب های لولایی عرض 60 و 100 به بالا و ارتفاع 2 متر به بالا بنا بر درخواست مشتری سفارشی تولید می شوند. درب لولایی کمتر از عرض 70 را به دلیل اینکه افراد معلول یا مسن که از ویلچر استفاده می کنند نمی توانند از آن استفاده کنند، در ساختمان هایی که نیاز به دریافت استاندارد از سازمان مربوطه ندارند می توان نصب کرد. درب های لولایی به صورت راست باز شو یا چپ باز شو هستند. سمتی که این درب ها باز می شوند بنابر استانداردها و همچنین مطابق با شرایط محل نصب درب می باشد. درب لولایی به صورت تک لنگه و دو لنگه تولید می شود. درب های لولایی دو لنگه بیشتر در بیمارستان ها و انبارها و کارگاه های تولیدی استفاده می شود. درب های لولایی دو لنگه در عرض معمولا 130 به بالا تولید می شود که دارای دو آرام بند می باشند. در درب های لولایی دو لنگه عرض بیشتری برای آسانسور و ورودی کابین در نظر گرفته می شود.

برای مشاهده ابعاد و اندازه درب های نیمه و تمام اتوماتیک به لینک ابعاد و اندازه درب سیماتکسان (حریری)، ابعاد و اندازه درب یاران، ابعاد و اندازه درب نوین سیستم و ابعاد و اندازه درب روانکار مراجعه نمایید.

جنس درب لولایی آسانسور:

نکته مهمی که در تولید درب های لولایی باید رعایت کرد، حفظ کیفیت و ماندگاری این درب ها در بلندمدت است. در تولید درب های لولایی از ورق های فولادی روغنی باکیفیت و ضخامت مناسب استفاده می شود. درب های لولایی تنوع بالایی داشته و در متریال و سایز و طرح و رنگ های مختلفی تولید می شوند.

تولید درب های لولایی آسانسور بایستی بر اساس قوانین استاندارد انجام گیرد. برای ساخت درب لولایی سنگین افق لیفت از ورق فولادی 2 میلیمتر برای چهارچوب و از ورق فولادی 1.5 میلیمتر برای لته ها استفاده می شود و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و برای ساخت درب لولایی نیمه سنگین برای چهارچوب از ورق 2 میلیمتر و برای لته ها ار ورق 1/15 میلیمتر استفاده می شود. در تمامی فرایند تولید درب لولایی، از دستگاه های CNC استفاده می شود. 

رنگ بندی درب لولایی آسانسور:

 • کرم چرم
 • مسی چکشی
 • قهوه ای سوخته
 • سفید صدفی
 • نسکافه ای
 • زرشکی مشکی
 • سفید چرم
 • زرشکی طلائی
 • طوسی

تنوع رنگ آمیزی درب های لولایی بسیار بالاست و این امر باعث می شود که تولید کنندگان درب های لولایی هر نظر و سلیقه مشتری را پاسخگو باشند. در رنگ آمیزی درب های لولایی از رنگهای مختلف پودری الکترو استاتیک استفاده می شود و سپس در کوره های مخصوص قرار داده می شود تا رنگ خشک شود. رنگ پودری مزایای مختلفی دارد که علاوه بر زیبایی درب، سبب افزایش کیفیت و طول عمر درب نیز شود.

انواع طرح درب لولایی آسانسور:

 

اجزاء درب لولایی آسانسور:

چارچوب، لته، لولا و قاب شیشه و دستگیره

متعلقات مربوط به درب لولایی آسانسور:

 آرام بند(دیکتاتور)، فنر درب،  قفل آسانسور و فتوسل(چشمی آسانسور)

قیمت درب آسانسور لولایی:

قیمت درب لولایی آسانسور به عواملی چون سایز، جنس، وزن، رنگ، طرح، برند و ... بستگی دارد. انواع طرح های درب لولایی را (20 طرح متنوع) به همراه مشخصات فنی و قیمت در زیر مجموعه این مقاله می توانید مشاهده کنید.

فاصله قیمتی ارزانترین درب لولایی با کیفیت معمولی، تا گرانترین درب لولایی با کیفیت بالا، با پوشش رنگ برای سایز 80 از 47000000 الی 55000000 ریال می باشد پس کیفیت را فدای قیمت نکنیم و با سفارش درب لولایی با کیفیت بالا امنیت و زیبایی آسانسور را تامین کنیم. انواع درب لولایی آسانسور، 3 تا 5 روزه آماده ارسال خدمت مشتریان عزیز به سراسر کشور می باشد.

نحوه خرید انواع درب لولایی آسانسور:

برای خرید انواع درب آسانسور لولایی و تمام اتوماتیک در سایز، طرح، رنگ و برندهای مختلف با شماره های 02165020747_02165020560(02166803238_24 ساعته) تماس گرفته و یا به شماره 09128599265 در پیام رسانهای واتساپ، روبیکا یا تلگرام پیام دهید.

فروش انواع درب آسانسور

انواع درب های آسانسور لولایی در طرح و رنگهای مختلف و انواع درب های نیمه و تمام اتوماتیک مانند درب اتوبوسی، درب سینوسی، درب های طبقات و کابین تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک در برندهای مختلف ایرانی و خارجی و صفر تا 100 قطعات آسانسور در شرکت آسانسور افق لیفت خدمت مشتریان محترم عرضه شده و به سراسر ایران ارسال می گردد. شما در هر شهری از کشور هستید می توانید خریدی آسان و بدون دغدغه را تجربه کنید.

نتیجه گیری:

هدف ما در تولید درب لولایی آسانسور: ارائه قیمت مناسب قطعات متکی بر تولید داخلی، ارائه محصولی با کیفیت با استفاده از منابع انسانی داخلی، ایجاد اشتغال، ارائه گارانتی مناسب، خدمات پس از فروش و پشتیبانی مناسب می باشد.

برای انتخاب صحیح قطعات آسانسور، داشتن اطلاعات کافی در مورد انواع قطعات آسانسور و درب آسانسور ضروری است. با در نظر گرفتن نوع کاربری ساختمان و ابعاد چاهک آسانسور از مناسب‌ ترین و کارآمدترین نوع درب و سایر قطعات آسانسور استفاده نمایید.

درب آسانسور لولایی طرح اورانوس

درب لولایی طرح اورانوس نیمه سنگین دستگیره فلزی سایز 80-70: 49000000 ریال درب لولایی طرح اورانوس سنگین دستگیره فلزی سایز 80-70: 54000000 ریال درب لولایی طرح اورانوس سنگین دستگیره فلزی…

درب آسانسور لولایی طرح ونوس

درب لولایی طرح ونوس سنگین دستگیره فلزی سایز 80-70: 54000000 ریال درب لولایی طرح ونوس سنگین دستگیره فلزی سایز 90: 56000000 ریال HINGED ELEVATOR DOOR مقدمه ای درباره درب آسانسور…

درب آسانسور لولایی طرح لوزی

درب لولایی طرح لوزی سنگین دستگیره فلزی سایز 80-70: 54000000 ریال درب لولایی طرح لوزی سنگین دستگیره فلزی سایز 90: 56000000 ریال HINGED ELEVATOR DOOR مقدمه ای درباره درب آسانسور…

درب آسانسور لولایی طرح کرکره ای

درب لولایی طرح کرکره ای سنگین دستگیره فلزی سایز 80-70: 54000000 ریال درب لولایی طرح کرکره ای سنگین دستگیره فلزی سایز 90: 56000000 ریال HINGED ELEVATOR DOOR مقدمه ای درباره…

درب آسانسور لولایی طرح اف

درب لولایی طرح اف سنگین دستگیره فلزی سایز 80-70: 54000000 ریال درب لولایی طرح اف سنگین دستگیره فلزی سایز 90: 56000000 ریال HINGED ELEVATOR DOOR مقدمه ای درباره درب آسانسور…

درب آسانسور لولایی طرح بلز

درب لولایی طرح بلز سنگین دستگیره فلزی سایز 80-70: 54000000 ریال درب لولایی طرح بلز سنگین دستگیره فلزی سایز 90: 56000000 ریال HINGED ELEVATOR DOOR مقدمه ای درباره درب آسانسور…

درب آسانسور لولایی طرح آسا

درب لولایی طرح آسا سنگین دستگیره فلزی سایز 80-70: 54000000 ریال درب لولایی طرح آسا سنگین دستگیره فلزی سایز 90: 56000000 ریال HINGED ELEVATOR DOOR مقدمه ای درباره درب آسانسور…

درب آسانسور لولایی طرح گل گندم

درب لولایی طرح گل گندم سنگین دستگیره فلزی سایز 80-70: 54000000 ریال درب لولایی طرح گل گندم سنگین دستگیره فلزی سایز 90: 56000000 ریال HINGED ELEVATOR DOOR مقدمه ای درباره…

درب آسانسور لولایی طرح شکلاتی

درب لولایی طرح شکلاتی سنگین دستگیره فلزی سایز 80-70: 54000000 ریال درب لولایی طرح شکلاتی سنگین دستگیره فلزی سایز 90: 56000000 ریال HINGED ELEVATOR DOOR مقدمه ای درباره درب آسانسور…

درب آسانسور لولایی طرح خورشیدی

درب لولایی طرح خورشیدی سنگین دستگیره فلزی سایز 80-70: 52000000 ریال درب لولایی طرح خورشیدی سنگین دستگیره فلزی سایز 90: 55000000 ریال HINGED ELEVATOR DOOR مقدمه ای درباره درب آسانسور…

درب آسانسور لولایی طرح مینیاتوری

درب لولایی طرح مینیاتوری نیمه سنگین دستگیره حلالی سایز 80-70: استعلام درب لولایی طرح مینیاتوری سنگین دستگیره فلزی سایز 80-70: 54000000 ریال درب لولایی طرح مینیاتوری سنگین دستگیره فلزی سایز…

قاب شیشه و دستگیره درب آسانسور لولایی

انواع قاب شیشه و دستگیره درب آسانسور لولایی قاب شیشه و دستگیره برای انواع درب های لولایی آسانسور در هر سایزی موجود می باشد. سفارش قاب شیشه و دستگیره آلومینیومی…

درب آسانسور لولایی طرح فوپا ترک

درب لولایی طرح فوپا ترک بدون قاب و شیشه سایز 80-70: 57000000 ریال قیمت فروش قاب شیشه و دستگیره آلومینیومی طرح فوپا: 15000000 ریال درب آسانسور لولایی طرح فوپا ترک…

درب آسانسور لولایی طرح ستاره

درب لولایی طرح ستاره سنگین دستگیره فلزی سایز 80-70: 52000000 ریال درب لولایی طرح ستاره سنگین دستگیره فلزی سایز 90: 55000000 ریال HINGED ELEVATOR DOOR مقدمه ای درباره درب آسانسور…

درب آسانسور لولایی طرح گل

درب لولایی طرح گل سنگین دستگیره فلزی سایز 80-70: 52000000 ریال درب لولایی طرح گل سنگین دستگیره فلزی سایز 90: 55000000 ریال HINGED ELEVATOR DOOR مقدمه ای درباره درب آسانسور…

درب آسانسور لولایی طرح کلاسیک

درب لولایی طرح کلاسیک سنگین دستگیره فلزی سایز 80-70: 52000000 ریال درب لولایی طرح کلاسیک سنگین دستگیره فلزی سایز 90: 55000000 ریال HINGED ELEVATOR DOOR مقدمه ای درباره درب آسانسور…

درب آسانسور لولایی طرح مدرن

درب لولایی طرح مدرن سنگین دستگیره فلزی سایز 80-70: 52000000 ریال درب لولایی طرح مدرن سنگین دستگیره فلزی سایز 90: 55000000 ریال HINGED ELEVATOR DOOR مقدمه ای درباره درب آسانسور…

درب آسانسور لولایی طرح دیپلمات

درب لولایی طرح دیپلمات نیمه سنگین دستگیره حلالی سایز 80-70: 49000000 ریال درب لولایی طرح دیپلمات سنگین دستگیره فلزی سایز 80-70: 52000000 ریال درب لولایی طرح دیپلمات سنگین دستگیره فلزی…

درب آسانسور لولایی طرح الماس

درب لولایی طرح الماس نیمه سنگین دستگیره حلالی سایز 80-70: 49000000 ریال درب لولایی طرح الماس سنگین دستگیره فلزی سایز 80-70: 52000000 ریال درب لولایی طرح الماس سنگین دستگیره فلزی…

درب آسانسور لولایی طرح زنبوری

درب لولایی طرح زنبوری نیمه سنگین دستگیره فلزی سایز 80-70: 49000000 ریال درب لولایی طرح زنبوری سنگین دستگیره فلزی سایز 80-70: 52000000 ریال درب لولایی طرح زنبوری سنگین دستگیره فلزی…

درب آسانسور لولایی ساده

درب لولایی ساده نیمه سنگین دستگیره حلالی سایز 80-70: 47000000 ریال درب لولایی ساده سنگین دستگیره فلزی سایز 80-70: 50000000 ریال درب لولایی ساده نیمه سنگین دستگیره حلالی سایز 90:…