فروش و تعویض فلکه موتور آسانسور

             

                        ELEVATOR DIVERTER PULLEY

        انواع فلکه اصلی موتور گیربکس و گیرلس کاملا مطابق نمونه اصلی با آلیاژ چدن داکتیل ضد سایش

     فلکه اصلی موتور آلبرتو ساسی، مونتاناری، سیکور، نووا، جم، ایتال گرز، شیندلر، آکیش و موتورهای ایرانی

      تعویض انواع فلکه موتور آسانسور، انواع دنده برنجی موتورهای ایرانی و خارجی، تعمیرات انواع موتور 

نقش موتور در آسانسور

نقش موتور در آسانسور بسیار حیاتی بوده و به آن لقب قلب تپنده آسانسور داده اند. موتور آسانسور نیروی محرکه‌ لازم جهت حرکت و جابه جایی کابین را تولید می‌کند. آسانسورها بدون وجود موتور هیچ کارایی خاصی ندارند و قادر به حرکت نیستند به همین دلیل است که باید در زمان انتخاب و خرید موتور آسانسور، به کیفیت آن توجه زیاد داشته باشید.

موتور آسانسور از قطعات و اجزای مختلف ریز و درشتی تشکیل شده است. هر کدام از این اجزا در جایگاه خود بهترین عملکرد را برای موتور فراهم می‌کنند. از آنجایی که بدون حضور موتور، جابه جایی و حرکت آسانسور امکان پذیر نیست، پس کارکرد صحیح اجزای موتور نیز بسیار اهمیت دارد. هر کدام از اجزاء موتور اهمیت زیادی در کارکرد موتور آسانسور دارند و حتی کوچک ترین عیب یا نقص در هر کدام از این اجزاء، می‌تواند روی عملکرد کلی موتور تاثیر گذار باشد. 

طریقه کار موتور آسانسور به این صورت است که دو طرف سیم بکسل از یک طرف به وزنه تعادل و از طرفی دیگر به کابین متصل می شود سپس با برابر گرفتن وزن کابین با وزنه های تعادل، آن را تراز می کنند. موتور آسانسور وظیفه ای بسیار مهم دارد و آن ایجاد نیرو برای حرکت عمودی کابین در بین طبقات ساختمان است. افق لیفت در این مطلب قصد دارد تا نقش موتور در آسانسور و اهمیت اجزاء موتور آسانسور به خصوص فلکه موتور آسانسور را به صورت کامل توضیح دهد.

فلکه موتور آسانسور

فلکه کششی یا فلکه اصلی موتور آسانسور قرقره ای است که برای انتقال قدرت موتور و حرکت سیم بکسل به کار می رود. فلکه موتور بر روی موتور آسانسور سوار شده و در موتورخانه آسانسور قرار می گیرد. نیروی کششی ایجاد شده در اثر اصطکاک بین سیم بکسل و سطح شیارهای فلکه می باشد. فلکه اصلی موتور یکی از اصول اساسی سیستم تعلیق آسانسور بوده و از قطعات مکانیکی آسانسور به شمار می رود.
در نصب موتور آسانسور برای اتصال سیم بکسل به مرکز کابین و مرکز وزنه تعادل می توان به تنهایی از فلکه گیربکس استفاده کرد که در این صورت باید از فلکه بسیار بزرگی که روی موتور آسانسور نصب می شود استفاده نمود که این امر باعث اشغال مکان زیادی شده و از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه نیست لذا از دو فلکه کوچکتر، یکی برای موتور آسانسور و یکی به عنوان فلکه هرزگرد آسانسور استفاده می شود که بدین ترتیب فاصله بین کابین و وزنه تعادل فراهم می گردد.

در مورد متعادل شدن فاصله بین کابین و وزنه تعادل نیز به این نکته باید دقت کرد که در فلکه های هرزگرد، شیارها نقش کشش ندارند و فقط برای هدایت سیم بکسل ها استفاده می شوند و نیروی کششی ایجاد شده به وسیله فلکه گیربکس متناسب با کاهش یا افزایش زاویه پیچش زاویه ای که سیم بکسل ها به دور فلکه گیربکس می پیچند، کاهش یا افزایش می یابد بنابراین می توان متوجه شد که استفاده از فلکه هرزگرد، نیروی کششی فلکه گیربکس را کاهش می دهد و این یکی از اساسی ترین اصول سیستم تعلیق آسانسور می باشد. البته توجه نمایید که محل نصب فلکه هرزگرد بسیار مهم است و باید به صورتی باشد که نیروی کششی مفید توسط فلکه گیربکس ایجاد شود و فلکه هرزگرد هم راستا و هم جهت فلکه گیربکس باشد.

کاربرد اصلی فلکه موتور آسانسور، تامین امنیت برای کل آسانسور و مسافران داخل کابین می باشد این قطعه باعث حرکت درست و ایمن آسانسور می شود. بهتر است بدانید که بقیه اجزای سیستم تعلیق، مانند فلکه هرزگرد و شیارهای آن وظیفه کشش ندارند و تنها به عنوان هدایت سیم بکسل ها به کار می روند. در برخی از مواقعی که آسانسور نیاز به تعمیر دارد یکی از قطعاتی که باید مورد بررسی قرار گیرد فلکه موتور است. فلکه اصلی موتور مانند قرقره ای عمل می کند که قدرت را بین موتور و سیم بکسل انتقال می دهد. مشکلاتی که معمولا برای فلکه موتور به وجود می آید باعث ایجاد خوردگی در شیارهای آن می شود. در بسیاری از مواقع بروز لرزش در کابین آسانسور به دلیل خراب بودن فلکه موتور می باشد. 

فلکه موتور آسانسور ممکن است به دلایل مختلفی از جمله فشار زیاد از طرف کابین و وزنه تعادل دچار خرابی و خوردگی شود. هر کدام از این قطعات لازم است پس از مدت زمان مشخصی به کمک یک سرویسکار، بازدید و در صورت نیاز، توسط تعمیرکار مجرب موتور آسانسور تعمیر یا تعویض گردند تا در عملکرد آسانسور مشکلی پیش نیاید.

در ادامه مطلب به بررسی دقیقتر دلایل خوردگی فلکه موتور، دلایل خرابی انواع فلکه موتور و مشخصات و ویژگیهای فلکه موتور آسانسور می پردازیم، با ما همراه باشید.

نشانه های خرابی و خوردگی فلکه هرزگرد و فلکه موتور آسانسور:

خرابی فلکه موتور و فلکه هرزگرد به دلایل مختلفی مانند خوردگی در آسانسورها پیش می آید، که اگر به موقع تشخیص داده نشود باعث خرد شدن این فلکه ها خواهد شد. برای تشخیص خوردگی فلکه ها فقط کافی است که اطراف فلکه های موتور و هرزگرد را بررسی کنید که آیا براده های آهن ریخته شده است یا نه. زمانی که فلکه موتور و فلکه هرزگرد دچار خوردگی شد حتماً باید به تعویض آن اقدام نمایید. برای این کار باید از یک سرویس کار کمک بگیرید و اگر سرویسکار پیشنهاد داد باید فلکه تعویض شود.

فلکه موتور به چه دلایلی تعویض می شود:

فلکه موتور آسانسور فشار بسیار زیادی را تحمل می کند از این رو ممکن است به دلایل مختلفی آسیب ببیند و نیاز به تعویض پیدا کند. ولی دلیل اصلی تعویض فلکه موتور و فلکه هرزگرد آسانسور خوردگی آنها می باشد. اگر این قطعه دچار خوردگی شود اطراف آن براده های آهن دیده می شود که در این صورت باید توسط سرویسکار آسانسور تشخیص داده شده و توسط تعمیرکار مجرب تعویض شود. جنس فلکه موتور و فلکه هرزگرد باید از مواد مرغوب باشد تا دیرتر دچار ساییدگی شود. در تعویض فلکه موتور آسانسور باید دقت زیادی شود و به مواردی همچون رعایت نکات ایمنی و استاندارد باید توجه زیادی کرده تا عمل تعویض به خوبی انجام شود.

تعویض فلکه موتور و فلکه هرزگرد به دلیل خوردگی آنها در بسیاری از آسانسورها در اثر گذر زمان و عوامل متعددی پیش می آید که در ادامه به عوامل موثر در بروز خوردگی فلکه موتور آسانسور می پردازیم. برای تشخیص خوردگی فلکه موتور و فلکه هرزگرد فقط کافی است که اطراف فلکه های موتور و هرزگرد را بررسی کنید.

 دلایل خرابی فلکه موتور آسانسور:

یکسان نبودن میزان کشش سیم بکسل ها: هنگامی که بکسل ریزی آسانسور انجام می شود بایستی کشش همه آنها یکسان باشد. معمولا یکسان نبودن میزان کشش منجر به این می شود که سیم بکسلی که کشش بیشتری نسبت به بقیه دارد، شیار خود را می خورد که بسیار شایع می باشد و معمولا 90 درصد خرابی فلکه موتور به دلیل میزان نبودن کشش سیم بکسل اتفاق می افتد.

بالانس نبودن وزنه تعادل و کابین آسانسور: معمولا هنگام نصب آسانسور بالانس بودن دقیق وزنه تعادل و کابین آسانسور انجام نمی شود و این امر منجر به خوردگی فلکه موتور و فلکه هرزگرد در طولانی مدت می شود.

تراز نبودن فلکه هرزگرد و فلکه موتور نسبت به هم و نسبت به کابین: فلکه موتور و هرزگرد باید با هم و با کابین در یک راستا قرار گرفته باشند تا سیم بکسل مانع از خوردگی فلکه های موتور و هرزگرد شود. همچنین تراز بودن فلکه ها نسبت به خط افق نیز بسیار مهم است زیرا در غیر این صورت یک سمت از شیارها نسبت به سمت دیگر تحت فشار بوده و باعث خوردگی آنها می شود.

خشک بودن مغز کنف سیم بکسل: سیم بکسل آسانسور معمولا دارای مغز کنفی بوده که آغشته به روغن مخصوص می باشد. شرایط محیطی آسانسور می تواند باعث خشک شدن سیم بکسل گردد و در نتیجه خشکی زیاد سیم بکسل باعث خوردگی فلکه ها می شود. برای جلوگیری از این قضیه حتما سیم بکسل ها با روغن سیم بکسل باید روغن کاری شوند.

عدم تناسب میزان سختی فلکه موتور و فلکه هرزگرد با سیم بکسل:  جنس سیم بکسل ها باید مطابق استاندارد ساخته شده باشد. اگر سختی فلکه ها نسبت به سیم بکسل بیشتر باشد، باعث خوردگی سیم بکسل خواهد شد و برعکس، که معمولا حالت برعکس آن همیشه اتفاق می افتد. یعنی چون سختی سیم بکسل نسبت به فلکه های موتور و هرزگرد بیشتر است باعث خوردگی این فلکه ها می شود. البته در بیشتر موارد فلکه هرزگرد خوردگی بیشتری نسبت به فلکه موتور دارد زیرا فلکه موتور مطابق استاندارد بین المللی ساخته می شود اما فلکه های هرزگرد ممکن است استانداردهای بین المللی را رعایت نکنند.

متفاوت بودن قطر سیم بکسل نسبت به سایز شیار: مثلا شیار فلکه برای سیم بکسل نمره 10 طراحی شده باشد اما از سیم بکسل نمره 11 استفاده شود و یا بالعکس.

تابیدگی زیاد داشتن یک یا چند رشته سیم بکسل نسبت به دیگر سیم بکسلها: چون تابش سیم بکسل ها در ابتدای قرقره با انتهای قرقره متفاوت بوده و هر چه به انتها نزدیکتر باشد تابش بیشتر است لذا باید تمام رشته ها به یک اندازه تاب گیری شوند.

کوچک بودن قطر فلکه اصلی: هرچه سطح اتکاء سیم بکسل روی شیار فلکه بیشتر باشد عمر فلکه موتور بیشتر خواهد بود.

طول عمر فلکه موتور آسانسور: اگر از بهترین تجهیزات هم استفاده کنید به مرور زمان شاهد خوردگی فلکه ها و یا سیم بکسل خواهید بود. زیرا فشاری که سیم بکسل بر روی فلکه ها وارد می کند به مرور زمان باعث خوردگی آن خواهد شد و در این صورت بایستی نسبت به تعویض آنها اقدام گردد.

درصورت مشکل خوردگی فلکه موتور آسانسور، فلکه هرزگرد و سیم بکسل با شماره های تماس 0216680323802166803528 تماس گرفته و یا به شماره همراه 09128599265 در پیام رسانهای واتساپ، روبیکا و تلگرام پیام دهید. مشاوران ما در آسانسور افق لیفت شما را راهنمایی خواهند کرد و در صورت تمایل می توانید خرید خود را انجام دهید.

جنس فلکه موتور آسانسور

هر چه سختی فلکه موتور آسانسور بیشتر باشد استحکام بیشتری خواهد داشت. بیشتر فلکه های موتور از جنس چدن ساخته می شوند. در ساخت فلکه موتور آسانسور از دو نوع چدن خاکستری و چدن داکتیل ضد سایش استفاده می شود. به دلیل داشتن ویژگی هایی همچون قابلیت ریخته گری خوب، استحکام فشاری بالا، لغزش متناسب و ارتعاش از چدن در ساخت فلکه استفاده می شود. در آسانسورهای بلند و دارای ترافیک بالا باید از فلکه های موتور با چدن داکتیل ضد سایش استفاده شود چرا که این نوع فلکه ها بسیار مقاوم بوده و همانطور که از نامشان پیداست، دچار سایش نمی شوند و به همین دلیل طول عمر آنها بالاتر است. اما به طور معمول در آسانسورها با تعداد طبقات کم از فلکه موتور چدن خاکستری (فلکه موتور معمولی) استفاده می شود. به هر میزان که برند و جنس فلکه موتور بهتر باشد، به همان نسبت قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. جنس فلکه موتور تعیین کننده میزان مقاومت آن می باشد. 

اما هر دو فلکه موتور و هرزگرد پس از چند سال عمر مفید خود را از دست می دهند و نیاز به تعویض پیدا می کنند. هزینه تعویض فلکه موتور آسانسور و فلکه هرزگرد تقربیا یکسان است اما قیمت فلکه اصلی موتور نسبت به فلکه هرزگرد به مراتب بالاتر است.

نکات لازم در هنگام تعویض فلکه موتور و هرزگرد آسانسور:

نقش سیم بکسل در خرابی فلکه موتور و فلکه هرزگرد آسانسور

در صورتی که قطر سیم بکسل با شیارهای فلکه موتور و هرزگرد مطابقت نداشته باشد. باعث خوردگی فلکه خواهد شد. یکی دیگر از دلایل خرابی فلکه موتور و هرزگرد، نحوه پیچش نوارهای فولادی به دور هم در هر رشته سیم بکسل است که باید به تناسب تعداد از هر دو نوع سیم بکسل راستگرد و چپگرد استفاده گردد.

نحوه تاب گیری سیم بکسل در خرابی فلکه های آسانسور تاثیر مستقیم دارد. هر تعداد رشته سیم بکسل به دور فلکه موتور تابیده شود باید همه سیم بکسل ها به یک اندازه تاب گیری شوند تا باعث خوردگی سیم بکسل و فلکه اصلی موتور نشود.

در انتخاب سیم بکسل موارد زیر را در نظر بگیرید.

  • متراژ صحیح سیم بکسل: در هنگام نصب سیم بکسل باید متراژ را دقیق اندازه گیری کنید و سپس اقدام به نصب کنید. زیرا اگر سیم بکسل را کمتر و یا بیشتر از حد مشخص نصب کنید باعث به خطر افتادن امنیت آسانسور خواهد شد.
  • روغنکاری سیم بکسل: روغنکاری های دوره ای می تواند باعث بهینه تر شدن و بهتر شدن عملکرد دستگاه شود. هر چند ماه یکبار اقدام به روغنکاری سیم بکسل نمایید.
  • رعایت موارد ایمنی: در هنگام نصب موارد ایمنی را رعایت کنید تا افراد در حین استفاده از آسانسور اتفاق ناگوار برایشان رخ ندهد. با رعایت موارد بالا تا حد زیادی می توانید از خرابی موتور آسانسور جلوگیری کرده و امنیت را تامین کنید.

البته بحث ما در این مبحث بیشتر خرابی فلکه موتور می باشد و علت های دیگر خرابی موتور را به زمانهای دیگری موکول می کنیم.

انتخاب فلکه موتور آسانسور

انتخاب قطعات آسانسور مناسب بسیار مهم می باشد. در انتخاب موتور آسانسور و فلکه هرزگرد نیز باید دقت زیادی داشت. در تهیه فلکه های موتور و هرزگرد به مواردی همچون ظرفیت آسانسور، سرعت آسانسور، نوع سیستم طراحی آسانسور، موتور آسانسور، تعداد شیار فلکه، گام شیار و جنس فلکه باید دقت کامل داشت. با بررسی این موارد می توان فلکه موتور و هرزگرد مناسبی را انتخاب نمود. برای مثال باید توجه داشت که هر چقدر که ظرفیت آسانسور بیشتر شود، فلکه موتور باید قدرت تحمل بار بیشتر را داشته باشد.

با توجه به نوع سیستم طراحی شده برای آسانسور ها نوع فلکه هرزگرد نیز تغییر می کند. به طور مثال فلکه ای که در سیستم 1:1 استفاده می شود مناسب سیستم 2:1 نمی باشد. نوع موتور نیز خیلی مهم است و با توجه به گیربکسی و یا گیرلس بودن آن نوع فلکه مشخص می شود. تعداد شیار های فلکه هرزگرد باید با فلکه اصلی موتور تناسب داشته باشد. نکته مهم در رابطه با شیار فلکه نوع آن است که حتما لازم نیست با نوع شیار فلکه اصلی موتور به لحاظ شکل یکی باشد. گام شیار فلکه هرزگرد نیز همانند تعداد شیار های فلکه باید با شیار های فلکه اصلی موتور یکی باشد تا موجب خوردگی فلکه موتور و فلکه هرزگرد و ساییدگی سیم بکسل ها نشود.

عمر و زمان تعویض فلکه موتور آسانسور

فلکه اصلی موتور آسانسور نقش مهمی در حفظ ایمنی آسانسور دارد. فلکه موتور دائماً در حال استفاده می باشد و در اثر فشارهای مداوم توسط کابین و وزنه تعادل با گذشت زمان کارایی خود را از دست می دهد و نیاز به تعویض پیدا می کند. به طور کلی نمی توان زمان دقیقی برای خرابی و تعویض فلکه موتور آسانسور در نظر گرفت اما تقریبا عمر مفید فلکه های موتور آسانسور بین 5 تا 10 سال برآورد می شود. پس از اتمام این دوره با توجه به فشار زیادی که از سوی سیم بکسل، وزنه تعادل و کابین آسانسور بر روی فلکه موتور اعمال می شود این قطعه فرسوده شده و کارایی خود را از دست خواهد داذ.

در هر دوره از بازدید آسانسور توسط سرویس کار، موتور، فلکه موتور، فلکه هرزگرد، سیم بکسل باید بازرسی دقیق شوند تا در صورت خرابی هر یک از آنها تعمیر و یا تعویض شوند. در صورت تشخیص خوردگی و سایش فلکه موتور، باید هرچه سریع نسبت به تعویض فلکه موتور اقدام نمود. سهل انگاری در این موضوع می تواند عواقب مالی و جانی زیادی داشته باشد.

افق لیفت با فروش و نصب انواع فلکه موتور آسانسور و تعمیرات موتور در خدمت مشتریان عزیز می باشد.

تشخیص خرابی فلکه موتور آسانسور

آسانسورها هر ماه باید توسط سرویسکار همان ساختمان بازرسی شوند تا نسبت به رفع خرابی و یا تعویض قطعه ها اقدام شود. در صورت تشخیص خرابی فلکه موتور آسانسور و یا فلکه موتور آسانسور توسط سرویسکار آسانسور، تعویض این فلکه ها حتما باید توسط تعمیرکار موتور مجرب انجام شود. در تعویض فلکه موتور آسانسور باید به کیفیت فلکه، رعایت زاویه آلفا و کشش سیم بکسل ها توجه زیادی کرد. اگر سرویسکار تشخیص داد که فلکه موتور یا فلکه هرزگرد باید عوض کرد، شما می توانید با ارسال تصویر پلاک نصب شده بر روی موتور، تصویر فلکه موتور و اعلام تعداد شیار و سایز سیم بکسل، به افق لیفت فلکه مورد نظر را خریداری نمایید.

انواع فلکه موتور آسانسور آلبرتو ساسی، مونتاناری، سیکور، ایتال گرز، شیندلر، نووا، آکیش و ... در کارگاه تولیدی افق لیفت موجود می باشد و در صورت عدم موجودی تا 1 هفته کاری تولید شده و به سراسر کشور ارسال می شود.

اطلاعات مورد نیاز فلکه موتور آسانسور برای سفارش خرید:

  • تصویر پلاک موتور: پلاک موتور آسانسور حاوی اطلاعات دقیق در مورد همان موتور می باشد. معمولا اندازه قطر فلکه موتور روی پلاک ثبت می شود.
  • مدل موتور: به غیر از نام شرکت تولید کننده موتور آسانسور مدل موتور هم باید مشخص شود. به طور مثال موتور آلبرتو ساسی مدل لئو یا تورو.
  • تعداد شیار فلکه موتور: فلکه موتور آسانسور با توان پایینتر معمولا 4 شیار می باشد و هرچه توان موتور بیستر باشد تعداد شیار فلکه هم بیشتر خواهد شد.
  • قطر فلکه موتور: سایز قطر فلکه های موتور آسانسور متفاوت می باشد. هر چه توان موتور بیشتر باشد، قطر فلکه موتور نیز بیشتر خواهد بود.
  • سایز سیم بکسل: سایز سیم بکسل در موتورهای گیربکس دار حداقل 10 میلیمتر می باشد. هر چه توان موتور بیشتر باشد سایز سیم بکسل نیز بیشتر خواهد بود.
  • گام فلکه موتور: رعایت گام موتور در فلکه های موتور و هرزگرد بسیار مهم می باشد.عدم رعایت این مساله باعث خوردگی فلکه ها خواهد شد.

انواع فلکه موتور آسانسور

تنوع موتور آسانسور با توجه به برند موتور، توان موتور، سرعت موتور، قطر فلکه موتور، تعداد شیار فلکه و ... بسیار زیاد می باشد. با توجه به تنوع موتور آسانسور تنوع فلکه موتور نیز بسیار زیاد می باشد. جنس فلکه موتور می تواند چدن خاکستری یا داکتیل ضد سایش باشد. بعضی از موتورهای آسانسور دارای فلکه توپر، بعضی پره ای و بعضی دیگر به صورت حلقه ای می باشند.

فلکه موتور آسانسور آلبرتو ساسی: واردات موتور آلبرتو ساسی بسیار کم شده و بعضی از توان های این موتور موجود می باشد.موتور آلبرتو ساسی در مدلهای مختلف مانند leo، toro، s28، s58، mf28، mf48، mf84، و توان های مختلف 5.5-7.3-9.2-11-13.1-14.7- 17.6 کیلووات می باشد. به علت تنوع فلکه موتور آسانسور آلبرتو ساسی، برای خرید فلکه موتور حتما تصویر پلاک موتور و فلکه موتور را به پیام رسانهای افق لیفت ارسال نمایید.

فلکه موتور آسانسور سیکور: موتور آسانسور سیکور دارای انواع مختلفی مانند mr12(الکمپ)-mr13-mr14-mr16-re16-sh130-sh140 و... می باشد و تنوع فلکه موتور بسیار بالایی دارد.

فلکه موتور آسانسور مونتانری: معمولا فلکه موتور آسانسور مونتانری در 2 مدل پره ای و حلقه ای موجود می باشد. 

فلکه موتور آسانسور جم: وارادت این نوع موتور کلا تعطیل شده و فلکه موتور جم در 2 مدل قطر 55 و 56 موجود می باشد.

فلکه موتور آسانسور شیندلز: موتور شیندلر سالیان درازی است که در ایران مورد استفاده قرار می گیرد و در حال حاضر موجود نمی باشد. تنوع فلکه موتور این موتور بسیار بالاست و در انواع پره ای و حلقه ای موجود می باشد.

فلکه موتور آسانسور ایتال گرز: انواع موتور آسانسور ایتال گرز در توان های مختلف موجود می باشد.

فلکه موتور نووا:

فلکه موتور انواع موتورهای خارجی دیگر مانند تیسن-کان-آکیش-زیمنس-زیلابگ-الکوم ترک-شارپ-فیا در شیار و قطر مختلف موجود می باشد.

فلکه موتور  آسانسور بهران: موتور آسانسور بهران کیفیت بالایی دارد. فلکه موتور آسانسور بهران در دو مدل معمولی و داکتیل ضد سایش موجود می باشد.

فلکه موتور آسانسور الکو:

فلکه موتور آسانسور یاران:

برای مشاوره در مورد انواع فلکه موتور آسانسور و دریافت قیمت و یا ارسال مشخصات بابت خرید انواع فلکه موتور با شماره های 02166803238_02166803528 تماس گرفته و یا به شماره 09128599265 در پیام رسانهای واتساپ، تلگرام و روبیکا پیام دهید.

لیست قیمت انواع فلکه موتور آسانسور